Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen körtefát vegyek?

Milyen körtefát vegyek?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam a Vilmos körtéről, a Bosckobak körtéről, és a Clapp kedvelgye körtéről.

2014. máj. 4. 07:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán ezek közül a Bosch kobak a legjobban eltarthatóbb, roppanósabb hússal, viszont a Vilmosnak a legfűszeresebb az aromája és vajszerű a húsa. A Clapp hasonlóan gyorsan túlérő mint a Vilmos, de talán bőtermőbb, kisebb gyümölcsökkel és belülről kifelé érik túl, vagyis kívűlről még keménynek tűnik, középen már kásás és később az egész gyümölcs grízes hatású. Amolyan pálinkafa. Befőttnek inkább a Bosch jó. Jó pálinkának meg egyértelműen a Vilmos.
2014. máj. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem Bosckobak van az hogy el tartható lenne azt cáfolnám nem tudom miért írta az előttem szóló. Én pálinkát főzök belőle így jó de ha be szeretném tárolni reménytelen lenne.A többit ennyire nem ismerem.
2014. máj. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A Bosc is eltartható pár hétig.

Ehhez képest írta, hogy a Clapp csak napokig áll el, mert szotyósodik.


A körték nem önporzók, tehát ha nincs a szomszédban megfelelő porzópartner, akkor neked kell kettőt ültetni.

Ha csak egyre van helyed, és a szomszédságban is van körte, akkor én a Bosc-ot választanám. (Nem Bosch a neve, ez egy közkeletű tévedés, mint hogy a Mutsu almát mucsunak mondják.)

Nekem mindhárom van, mindegyik jó fajta amúgy.

2014. máj. 6. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Conference. Nagy, édes, lédús. Nem vastag héjú. Nagyon finom.
2014. máj. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#2


Igen, én a felsorolt 3 fajta között állítottam fel a sorrendet, mert a kérdés nem az eltarthatóságra vonatkozott.

2014. máj. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!