Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ti már kiültettétek a paradics...

Ti már kiültettétek a paradicsom, paprika palántákat?

Figyelt kérdés
Én múlt héten igen, de a paradicsom levele picit megsárgult... Lehet, hogy hideg volt még neki? Mikor lehet kiültetni egyébként?
2014. máj. 4. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi tegnap ültettünk paradicsomot és hagymát, anyósék szerint korai még. Nekünk viszont most volt rá időnk.


Szakfórumok szerint kb. ilyenkor kell ültetni.


[link]


[link]


Mondjuk most elég hideg idő van, de jövő héten állítólag jön a meleg, csak túlélik.

2014. máj. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Párat igen, de még nem mindet!
2014. máj. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tegnap az utolsókat is .Nem lehetett már tovább tartani .
2014. máj. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Most jó palántázni, mert nedves a föld és nincs nagy meleg, ami kiszárítaná őket.


A sárgulás feltehetőleg a nap miatt van, a palántáid nem voltak hozzászokva a totál naphoz, megégtek egy kicsit.

Az én palántáim már egy hónapja szabadban vannak (először ugye ládában), és nem sárgultak meg, nem volt nekik hideg.

2014. máj. 6. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia!

Éppen a napokban mondta az anyósom, hogy a régi öregek szerint, a paradicsompalántákat május 10-én kell kiültetni. Én már megvárom, de én is türelmetlen vagyok minden évben :) Sajnos nálam a hibiszkusz és pár kaktusz is megsínylette, hogy túl korán tettem ki őket a teraszra. Reméljük azért nem ártott a palántáidnak a múlt heti hideg és rossz idő.

Ja és ha már a régi bölcsességeknél tartunk, a nagymamám pedig azt mondta, hogy Margit napon (jún. 10.) kell elültetni a krizantémot. :)

Jó kertészkedést!

2014. máj. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Érdekes, hogy a paprikának semmi baja, pedig azt hittem az a kényesebb. Úgy tűnik az alsó leveleket majd el fogja dobni, de a csúcsa szép zöld a parinak, remélem, megindulnak :)


A nagyszülők bölcs tanácsait külön köszönöm, figyelni fogok rá a jövőben!!! ;)

2014. máj. 7. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!