Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kukorica nem kel ki?!? Többi...

Kukorica nem kel ki?!? Többi lent!

Figyelt kérdés
egy kertről lenne szó ahová nem először lett már kukorica téve , csávázott vetőmagot vettem 1200/kg volt április 15- i vetés még most sem kelt ki ki van kelve kb 10 darab a 50 m hosszú 6 sor vetésből , Ez most miért vagy hogy ?? 1 hét alatt már ki kellet volna keljen , vagy legalább is csírázni nem ? ki ástam pár darabot és semmi csíra nincs rajta a mag nedves kicsit és annyi ! ? Kézzel lett vetve 70 cm sortávra és 15 20 cm tőtávra és kb 5 cm mélyen ! És kapott pétisót is ! Lehet még valamit kezdeni ezzel ? vagy miért van ez ? ?

#kert #tengeri #mag #kukorica #vetés #kelés #vetemény #kukorica csíra #kukorica mag
2014. máj. 4. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Arról nem szabad elfelejtkezni, hogy a talaj még elég hideg. Hiába van meleg délben-kora délután, akár 25 fok is, ott lenn, még nem.
2014. máj. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen erre én is gondoltam de , a határban már ki van kelve

. pedig az a föld nem különb mint a miénk , annyi hogy az vetőgéppel van természetesen vetve de azért az nem hiszem hogy ennyire be befolyásolná .

2014. máj. 4. 19:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy teljesen száraz földbe lett vetve? Akkor nem indult meg a csírázás.

Kaparj ki pár szemet, és nézd meg, megindultak-e már.

2014. máj. 6. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nem mert már a kérdés ki írása előtt is ki szedtem kb 10 szemet és mind nedves földben van még pár mag nedves is volt .... tegnap is ki ástam kettőt és ott is nedves volt a föld .. és amiket eddig meg néztem szemeket kb 2-3 an volt kis csíra ...
2014. máj. 6. 09:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Az hogy most nedvesek a szemek, nem jelenti, hogy a vetés óta megvan a szükséges nedvesség!

És az is lehet, hogy a kerted árnyékosabb, mint a kinti szántók, ezért hidegebb a talaj is. Még szerintem van remény!

2014. máj. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát nagyon remélem hogy ki kelnek már ha késve is de mind 1 .. 3 hetet dolgoztam vele egyedül csináltam .... 2 kertet az egyik az igen , árnyékos mert fák is vannak , de a másik kertben nincs egy darab fa sem ... azt 2 hete vetettem az első felét de még az se nagyon van kelve ... na de hátha fel élednek :)
2014. máj. 6. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!