Kezdőoldal » Otthon » Kert » Orchidea kedvelők, ki tudja a...

Orchidea kedvelők, ki tudja a megoldást?

Figyelt kérdés
Tavaly kaptam egy szép orchideát, egyszerű 2 ágú lepkeorchideáról van szó. Májustól augusztusig gyönyörűen virágzott. Nyáron világos, de közvetlen napfénytől mentes helyen tartottam. Augusztustól novemberig nem hozott újabb virágokat, gondolom az ilyen nyugalmi időszakszerűség lehetett. November végén újra virágozni kezdett, keveset hozott és azok is satnyák voltak, de ezt be tudom annak, hogy télen nagyon sötét helyen tudtam csak tárolni, mert itt volt megfelelő fűtés neki. Most, hogy megint stabil 20 fok van a nyári helyén, kikerült oda. Látszik a növényen, hogy a leveleit növeszti leginkább és hozott egy új szárat is. Ez az új szár kb 15 centis most. A 2 régi szára még él, bár egy-két helyen szárad el és hónapok óta úgy néz ki, mintha hozna új pici ágacskákat rajta meg esetleg bimbót, de semmi nem történik. Vágjam le a régi szárait, hogy az újat tudja növeszteni? Vagy a régiek még élnek és fog így is virágozni? Egyáltalán járt már így valaki?
2014. máj. 4. 18:53
 1/1 anonim ***** válasza:
A régi virágszárakat ne vágd le, mert azon újra fog virágozni.
2014. máj. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!