Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paradicsom termesztésre ki...

Paradicsom termesztésre ki milyen megoldást alkalmaz szabad földön? Illetve egyéb zöldség növényeknél?

Figyelt kérdés

én évek óta szórakozom ilyesmivel...szóval csak kíváncsi vagyok ki milyen praktikát vagy termesztési módot alkalmaz

előre is kössz mindenkinek



2013. máj. 27. 16:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Paradicsomot 2 hullámban ültetek. Az első májusban kiültetett palánta, a második a májusban szabadföldbe egy csoportba vetett magból kelt palánták, amik ősz végére érnek be. (ezek mennek a retek vagy a saláta helyére).

50x50 centire ültetem, de néha kötésben vannak a sorok tövei. Kiültetés után kap egy fél marék pétisó-szuperfoszfát keveréket minden palánta... Júniusban ismét. Szép haragoszöld levelek lesznek erős szárral. Ugyanoda csak 3 év múlva, vagyis csak 2016-ban fog kerülni paradicsom.

2013. máj. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Locsold sokszor, bőven! Ha megoldható, inkább a töve kapjon vizet, ne a levél. A paradicsom imádja a kávézaccot. Tedd a tövébe, meglátod, meglódul a fejlődésben.
2013. máj. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

kössz eddig....zaccott tom, lehet belőle locsolólét is csinálni

25dkg kávézacc + 5 liter víz = néhány napig kilúgozni,azt locsolhatsz vele

2013. máj. 28. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!