Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kis 1-2 mm-es fekete lyukak a...

Kis 1-2 mm-es fekete lyukak a még zöld borsószemnyi szilvákban, mi az oka?

Figyelt kérdés
2014. máj. 4. 20:16
 1/10 Shai-Hulud ***** válasza:

1 mm-es feketa lyukat találtál? Vigyázz, meg ne közelítsd, mert beszippant! :-DDD


(Szerintem féreg, permeteztél???)

2014. máj. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem permeteztem. Bio-megoldások híve vagyok.
2014. máj. 4. 20:42
 3/10 anonim ***** válasza:

Gyümölcslégy rakta le bele a petéket. Amiket megcsíptek azokat szedd le és égesd el, mivel azok a termések le fognak hullni és a lárva visszamászik a földbe.

Árulnak ragasztós lapokat [link] amik a nagyját meg is fogják de így is a termés jó 20-25%-át meg fogja csípni. A leghatásosabb védekezés velük szemben a rovarölő szerek használata.

2014. máj. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem gyümölcslégy, hanem poloskaszagú szilvadarázs, így rákereshetsz.

Sziromhulláskor kell felszívódó szerrel permetezni, olyannal, ami a méheket kíméli (pl. Mospilan).

Biomegoldás csak az van, hogy vered a fejed a falba, mikor lehullik az utolsó szem is.

2014. máj. 5. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem akarom bántani a bio gazdálkodókat, mert jószándékkal teszik amit tesznek, de az nagyüzemben tud jobban működni mint egy olyan kiskertben, ahol a másik 3 szomszéd magasról tesz a vegyszeres vagy akár bio védekezésre, így onnét röhögve átjönnek a tetvek, molyok, legyek, bogarak, csigák, stb folyamatosan. Ne legyenek illúziók. Tulajdonképpen röhejes, de elég lenne 3 egymást követő évben mindenkinek egész évben - a méheket, halakat, madarakat kímélve - védekezni és 10 év kellene, hogy a kártevők újra komolyabb gondot okozzanak.
2014. máj. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Biokertészkedésen a legtöbben a trágyázást értik, azaz sz@rnak a növényvédelemre.

Pedig az igazi biokertészkedés azt jelenti, hogy háromszor annyit permetez az ember, mint a nem bio, mert sokkal hatástalanabb szereket használ. Olyan szereket, amiket biogazdálkodásnál szabad: réz, kén, csalánlé, citromolaj, napraforgóolaj, stb.

A növényvédelem elmaradása nem biokertészkedés, hanem trehányság és ostobaság.

2014. máj. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
hernyó volt benne
2014. máj. 5. 21:07
 8/10 A kérdező kommentje:

első évem vidéken szóval nem kéne oltogatni. ehhez képest szénával bemulcsoltam a fát, és a barátnőmmel levágtuk a halott ágait, vadhajtásokat.


A csalános permetezésről is hallottam már, de nem tudtam arról, hogy ilyen szinten meg fogja támadni a termést ez a kártevő, jövőre fel fogunk készülni.

2014. máj. 5. 21:10
 9/10 A kérdező kommentje:
Tényleg szilvadarázs, és tényleg poloskaszaga van.
2014. máj. 5. 21:12
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor ha lelkiismeretes vagy és minden problémának utánajársz a neten, akkor olyan 5 év múlva tudni fogod a fontosabb dolgokat, és egyre kevesebbszer kell kétségbe esned a titokzatos problémák miatt.

Alapvető növényvédelmi és metszési ismereteket össze lehet szedni a télen vagy ha van, szabadidőben. Legjobb, ha van valami közeli ismerős, aki ért hozzá és elmagyarázza.


Most akkor azt a két dolgot jegyezd meg, hogy permetezés méhkímélő felszívódó rovarölővel akkor, amikor még a szirmok negyede-ötöde a fán van.

Ugyanilyen poloskaszagú darazsa van a körtének is.

2014. máj. 6. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!