Kezdőoldal » Otthon » Kert » Emelt ágyáshoz kellenek...

Emelt ágyáshoz kellenek valami előkészületek?

Figyelt kérdés

Zöldségeket szeretnék emelt ágyásban termeszteni. Ehhez szükséges valami előkészület? Pl föld megásása és utána mehet rá az emelt ágyás? Jövő tavasszal szeretnék ültetni bele és arra gondoltam, hogy már most előkészítem úgy, hogy az ágyásba bekeverek egy kis trágyát és lefedem fóliával, hogy ne nőjön ki rajta gyom és összeérjen a föld és a trágya. Ez így jó elképzelés?

Több kis ágyást szeretnék csinálni és szeretnék ahhoz is segítséget kérni, hogy melyik zöldségek szeretik egymás társaságát és melyik nem?


2014. máj. 5. 11:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen jó az elképzelés, de a fóliánál nekem az volt az észrevételem, hogy ugyan befülledt alatta a föld és nem nőtt ki semmi, viszont annak eltávolításakor rengeteg addig pangó gaz magja megindult. Úgyhogy inkább nőjjön ki a trágyás földből az a gaz aminek kell, gyomláld ki és mire belekerül a vetemény már öröm lesz a maradékot kicsipegetni.

Tulajdonképpen nem szabad bevárni, hogy a gyomok magot hozzanak, mert akkor van a baj.

A "növénytársításról" találsz táblázatot a googli képkeresőjében, bár én annyira nem hiszek benne mint a vetésforgóban.

2014. máj. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!