Kezdőoldal » Otthon » Kert » A krumplibokarakat hogyan...

124 kérdése:

A krumplibokarakat hogyan irtsam ki?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam oltott meszet és rézgálicot kell összekeverni!

Ez mennyire hatásos? valaki valami keverési arányt tudna mondani???? Sűrgőss



#krumplibogár #vegyszer;
2014. máj. 6. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Én egy helyesírási szótárral szoktam agyoncsapkodni őket :)
2014. máj. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Actara permetszerrel .
2014. máj. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az Actara az bevállt, de csak egy-egy időszakra!

Valaki tud egy keverési arány a mész-rézgálic keverékhez?

2014. máj. 6. 21:12
 4/6 anonim ***** válasza:
Kerestem könyvbe, de most nem találom, az arányokat. Ha több száz literre lenne szükség talán megérné / kicsibe nagyon maceráns/. A boltokban kaphatsz már közömbösített formátumokat / bordóilé, sampion, réz-oxi klorid stb./ Különböző anyagokkal közömbösítik a rezet: mész, szóda, klór. A rézgálic az magába perzselő hatású, ezért kell közömbösíteni és 6 órán belül felhasználni, nem lehet tárolni! Hatása a krumpli levelére, hogy megvastagszik, a kikelt lárvák nehezebben tudják rágni /és néhány korokozót is távol tart/, ez szemmel nem érzékelhető. A réz illatát más kártevők sem kedvelik, riasztó hatása van. Én a bordoilét szoktam használni, keverhető a fent leírt Actara-val .
2014. máj. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ha krumpli bogár ellen is akarsz fújni és rezes gombaölőt is akarsz használni,akkor először a rovarölőt kell kijuttatni, csak pár nappal később a rezes szert,mert a réz étvágytalanságot okoz a krumpli bogárnál.Mire enne a rovarölős levélből addigra annak már csökkenne a hatása.
2014. máj. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
boKar =)))
2014. máj. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!