Kezdőoldal » Otthon » Kert » Befészkeltek hozzánk a böglyök...

Befészkeltek hozzánk a böglyök mit csináljak hogy írtsam ki őket?

Figyelt kérdés

2013. júl. 8. 21:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Füstöld ki őket. Csak ne égesd le a házat, ahogyan mi jártunk :D
2013. júl. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Húha sajnálom.És nálatok hová fészkeltek?
2013. júl. 8. 21:35
 3/10 anonim ***** válasza:
gogle > bögölycsapda
2013. júl. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi,de néztem és 80 ezer ft körül mozog,és nálunk zárt térbe is kellene elhelyezni.
2013. júl. 9. 10:18
 5/10 anonim ***** válasza:
Rovarölő nem jó?
2013. júl. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Próbáltuk,darázsirtó,légyirtóval de semmi változás.
2013. júl. 9. 15:18
 7/10 polarbeer válasza:

Befészkeltek hozzátok a böglyök? A bögölylárvák vízben, vagy nagyon tocsogós, nagyon nedves talajon fejlődnek, fejlődési idejük fajtól függően 1-3 év.


Ha a nedvesség a fejlődési területen nem áll fent legalább 1 évig, akkor a bögölylárvák nem tudnak tovább fejlődni, és elpusztulnak.


Hova "fészkelték" be magukat? Mert ha tócsák vannak nálatok, az megoldható, illetve nyáron minden kis tócsa ki fog száradni. Ha vödörben van kint víz, akkor legegyszerűbb kiönteni, míg ha kerti tavatok van, célszerű sűrű hálóval, vagy szűrővel áthálózni. A lárvák látványos méretűek (1 cm felett), általában a vízfelszínen, vagy közvetlenül a vízfelszín alatt dús (vízi)növényzetű helyeken tartózkodnak, és ha megvonod tőlük a nedvességet, elpusztulnak.


Üdv.:

polarbeer

2013. júl. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kinti wc be fészkeltek.Klórmész is hatástalan rájuk. :-(
2013. júl. 14. 16:00
 9/10 polarbeer válasza:

Sósavazd le!

Amúgy biztosan böglyök? Azért a böglyöknek a "trágyalé" minőségű víz nem éppen megfelelő, de pl. a közönséges herelégy (Eristalis tenax) megélhet benne! Méhre hasonlító zengőlegyek, ártalmatlan, nem csíp, de az izzadt testre, és a kajára rászállhat, és mivel szennyezedt vízben fejlődhet, betegséget is terjeszthet!

Szóval nem lehet, hogy inkább herelégy?

Mindegy, sztem a sósavnak használnia kell!

2013. júl. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom megállapítani.Mondjuk amikor látom akkor mindig olyan hangot ad ki mint egy darázs és mintha a fullánkját igazgatná a fenekénél és olyan néha mintha éppen csípni készülne valamibe pedig mondjuk nincs is előtte semmi.

Néztem képeket a netten nagyon egyforma a két rovar laikusként olyan egyformának tűnik a kettő.

2013. júl. 14. 23:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!