Kezdőoldal » Otthon » Kert » A tavasszal ültetett gyümölcsf...

A tavasszal ültetett gyümölcsfák metszésével elkéstem már?

Figyelt kérdés

Kora tavasszal, időben elültetett gyümölcsfáim első metszése elmaradt, barátom jól le is szúrt miatta.

Most merjem még megmetszeni őket?

Ha igen, hogyan?

Szépen megeredtek, levelesek már, de a legtöbb csak egy vessző, és néhány ágkezdemény.

Szilva (koronás), alma, körte, cseresznye, kajszi (vessző).

Köszönettel veszem a segítséget!



2014. máj. 10. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom hogy még metszheted, viszont mindenképpen sebkezeléssel, és erre speciális készítményt szerezz be az egyik gazdaboltból
2014. máj. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Már nem kéne bántani őket.Majd jövőre helyre hozod .
2014. máj. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én is inkább jövőre hagynám.

Esetleg valami tanács? Azt nem tudom, hogy a szimpla vesszőket hogy metsszem, ha nincsen ág, amit, és amitől számítva x centi, stb.

2014. máj. 10. 20:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Én azt mondanám, hogy még most is jobb metszeni, mint most se.


Sebkezelőt ilyenkor nem kell használni, mert nagyon gyorsan beforrnak a sebek.

2014. máj. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vegetációs időszakban csak zöldmetszést végzünk. A koronaalakító metszéssel most már meg kell várni a jövő év elejét.

Ha az idén elültetett fád csak egy vessző, tehát nem hozott oldalágakat, akkor tavasszal csípd le a tetejét olyan magasan, amilyen magas törzset akarsz, ezzel rákényszeríted, hogy ágakat hozzon.

2014. jún. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!