Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy lehet kiírtani a szivarfá...

Hogy lehet kiírtani a szivarfát vagy annak gyökér gyermekeit?

Figyelt kérdés
Ez eredetileg egy díszfa, de bérlünk egy telket, ahol őrülten el van burjánozva. A gyökere nem lefelé megy, kint a főgyökér, hanem szétszalad mint egy úthálózat a felszín alatt kb. fél méterrel és ezekről a millió kis ágakról hozza az új kis fákat. Iszonyat. Javasolták nekem a geotextilt, aztán rá egy réteg kavicsot. Így nem kap fényt és nem akarnak feljönni a növények, de a víz leszivárog.Hatásos lehet ez a módszer ezekre a facsemetékre is?

#szivarfa #növénymentesítés
2014. máj. 12. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Drasztikus módszer a gyomirtó (Glialka, Medallon stb.). A lepermetezés is jó, de hatásosabb az egyedi kezelés. A sarjakat le kell vágni, kb. 10-20 cm-es csonkot hagyva. Fúróval lyukat fúrni a törzsébe függőlegesen és feltölteni 10-szeresre hígított gyomirtóval. Vastagabb törzsű fáknál a törzsbe ferdén lefelé irányban belefúrni és mehet bele a gyomirtó. A hatás nem gyors. A permetezés hatása kb. 2 hét múlva jelentkezik, a befúrásos-beinjektálás hatása még lassúbb.
2014. máj. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én csákánnyal kezdtem el kifordítani a gyökereket, ahol kibújt a növény, akkor azt hittem, ezek egyedi darabok, mind külön külön magról kelt ki. Már kétszer játszottam el ezt a meccset, végül rájöttem, ezek tesók és egymáshoz vannak kapcsolódva mint a vonathálózat a térképen. szakirodalomba semmit nem írnak a gyökérzetéről, a kert meg tele lett lyukakkal, ahonnan kivarázsoltam a nagy gyökereket. Akkor ez a geotextil semmit se érne?Felküzdené magát a felszínre?
2014. máj. 12. 21:31
 3/6 A kérdező kommentje:
A sarjak olyan szerkezetűek mint a nád.Könnyen törnek és a törzsük belül üreges, mint a babusz vagy a szívószál.Ebbe tegyem a gyomírtószert?
2014. máj. 12. 21:35
 4/6 anonim ***** válasza:
Az a gyanúm támadt, hogy nem szivarfáról van szó, hanem japánkeserűfűről, annak van bambuszra hasonlító, üreges szára, és eszetlenül terjed. Tökéletesen illik rá a leírásod.
2014. máj. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Megnéztem képeket a google-ba, neked van igazad, ez tényleg a japán vész, viszont van szivarfa is a kertbe, de azok már 6 méter magasak. Annak a kölykei is ezen a hálózatos módon jöttek ki tavasszal, de kihúzgáltuk őket.

fel se merült bennem, hogy más növény, mert kiskorba még nem olyan fás a törzsük. Szóval hogy tudok hatékonyan megszabadilni ezektől a szörnyű növényektől. Kocsiparkoló lesz a helyén, és tiszta kavicsos a talaj, szóval nincs mit félteni, max a madarakat, akik előszeretettel csapnak le a gilisztákra,férgekre, amikor a csákánnyal kifordítom a gyökereket. Legalább ők örülnek.Nekik nem akarok rosszat a vegyszerrel, mert nagyon szeretem a madarakat.olyan módszer kéne ami csak a növényt szünteti meg.

2014. máj. 12. 23:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor mehet a glifozát, ahogy az első írta. 5 %-ra keverd, és némi tapadásfokozót is adhatsz hozzá.

A permetezés annál hatásosabb, minél több levelet ér a szer, tehát ami éppen kibújt a földből, azt nemigen viszi ki. (Csak ha még megvan az összeköttetése egy nagyobb szárral.)


A glifozát nem túl veszélyes dolog, a napraforgót - amiből az étolajat csinálják - ezzel szórják le aratás előtt.

2014. máj. 13. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!