Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet a kert szivattyúnkkal?

Mi lehet a kert szivattyúnkkal?

Figyelt kérdés

Ősszel még kifogástalan volt. Sajnos nem szereltem le és a középrész szétfagyott. Vetem bele ugyan olyat és nem szív semmit. Gondolom nem ez miatt.

Ha feltöltöttem a rendszert és bekapcsoltam a motort akkor elengedte az összes vizet a rendszerből.

Ekkor visszacsapót szereltem a motor elé de ugyan ez az eredmény.

Ha pumpával felszívom akkor át tudom nyomni a motoron de ha bekapcsolom és jár akkor leengedi ismét.Üresen pörög és ha közben pumpálom akkor is csak a pumpával felszívott vizet nyomja ki a cső végén.Olyan mintha nem is menne. De forog,ez biztos.

A külső lapát az óra mutatóval megegyezően jár, a tárcsa pedig ellentétesen.


2014. máj. 17. 07:16
 1/9 anonim ***** válasza:

"A külső lapát az óra mutatóval megegyezően jár, a tárcsa pedig ellentétesen."


Ez így egyszerűen lehetetlen! Jó lenne egy pontos név-típusszám!

2014. máj. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

:)

Ha a külső jobbra forog akkor a belső balra.Ha szemből nézed külön-külön.Inkább azért írtam le hogy nem-e visszafelé megy a forgásirány valamiért.

De ez sem igaz mert a motorból kilöki a benne lévő vizet csak nem ad utánpótlást.

Most nem jut eszembe a neve de egy egyszerű kínai kis szivattyú ami nekem tökéletesen megfelel arra hogy a vizeshordót teleszívassam vele és kisebb locsolást el tudok végezni.

2014. máj. 17. 07:54
 3/9 anonim ***** válasza:

A külső lapát az óra mutatóval megegyezően jár, a tárcsa pedig ellentétesen."

Én még ilyen szivattyút nem láttam,ahol 2-tárcsa forog ellentétesen,bár lehet hogy elmaradott vagyok műszakilag. Nekem is hosonló Kinai van Pedrolló koppintás, gázos kivitel. Ennek az álló egységében ami bakelitszerű műanyag,elég komoly galibát tud okozni az esetlegesen bennemaradt viz télen.

2014. máj. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez számomra is érthetetlen.Valami ott hiányzik ,hogy engedi ellenkezőleg forogni,illetve a víz forgatja meg.

Igy elvileg szembe dolgoznak .

2014. máj. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A lényeg az, hogy azt sem tudni, hogy a "a középrész szétfagyott" az mit jelent, és hogy tényleg ugyanolyan lett-e ugyanúgy belerakva!

Lehet, hogy erről/ilyesmiről van szó, és nem helyesen lett beszerelve?

[link]

2014. máj. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kútból szivattyúzol, igaz? Nos, akkor a kútba lemenő cső legaljára kell egy visszacsapószelep, épületgépészeti szerelvényboltokban lehet is kapni speciálisan ilyet "lábszelep" néven. Ez egy fém szűrőhálóval is el van látva.

A lényeg hogy ez a szepel és a szivattyú közötti csövek és csőcsatlakozások nagy jól le legyenek tömítve. Ezt a csőszakaszt légmentesen fel kell tölteni vízzel. Ha ez megvan akkor a szivattyúnak szállítania kell a vizet. A kút vízszintje és a szivattyú csatlakozása közötti magasságkülönbség ne legyen 6-7 méternél több, mert elméletben 10 m mélyről lehet csak maximum vizet felszívni, de ezt a csővezeték ellenállásai lecsökkentik. Egyébként szerencsésebb megoldás a búvárszivattyús, mert ott ezzel nem kell törődni, csak legyen a szivattyúnak elég emelőmagassága.

2014. máj. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A középrész az amiben a tárcsa van. Az állórészben járatok vannak csak. Ha ott belül megreped valami tud ilyen galibát okozni?

A forgásirányt hagyjuk most...... :)

2014. máj. 17. 12:50
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy (néhány) fényképpel a rendszerről sokkal többre tudnánk menni.
2014. máj. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát ha a közép,ill, állórész ha úgy nevezzük,szétfagy akkor ott ,úgymond falsvizet sziv, és ezért nem ott ahol kéne.
2014. máj. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!