Kezdőoldal » Otthon » Kert » 4 éves körtefa oltványom a...

4 éves körtefa oltványom a beleoltott gally közepén eltört, de a hélya 1 része még fogja. Ha a két részt precizen összeilleyztem akkor még összeforrhat vagy már most vágjam el alatta, hogy elégazzon?

Figyelt kérdés
2014. máj. 17. 10:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Erre az 1-2 éves vesszők képesek csak szerintem. Olyan, mintha oltanád. A 4 évesek már kevésbé, az már túl fás.

De ezt csak szaktudás nélkül, inkább logikából írtam.


Egyszer egy eltört 2 éves meggyfát szikszalaggal fogattunk össze, élt is még egy teljes évig, majd ikább kicseréltem, mert a forradás helyén folyamatosan mézgásodott, jöttek a hangyák, betegségeknek lett kitéve stb.

2014. máj. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nem túl vastag, akkor még jó lehet.

Szomszédnál volt olyan, hogy a 3 cm-es törzset félbetörte a gyerek valamivel, pont a korona alatt, teljesen le volt fittyedve, ugyanígy csak egy kis héj tartotta. Áthívott, hogy mit lehetne csinálni.

A törés fölött lemetszettem úgy, hogy csak 10-20 cm csonk maradt minden ágból, hogy ne mozgassa túlságosan a szél, meg ne kelljen sok levelet ellátnia a törött résznek.

Visszaállítottam a letört részt, szigetelő szalaggal körberagasztottam, aztán egy ágat erősítettem mellé (sínbe tettem), hogy tartsa, ameddig össze nem forrad.

Kb. 3 év múlva láttam újra, akkorra már csak egy nagyon kis vastagodás mutatta, hogy hol volt eltörve.

2014. máj. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!