Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kiültetett palánták levelein...

Sowilo kérdése:

Kiültetett palánták levelein fehér elszíneződés. Mi lehet ez? SOS! Kép lent.

Figyelt kérdés

[link]


Kb. három hete ültettem ki a chili palántákat az udvarba, fóliasátorba. Egy ideje volt egy nagy vihar, azt nagyon megsínylették. Az egyik oldala a fóliának "felhajtódott", befújt a szél. Mire észrevettem, már az összes el volt hajolva. Azóta szépen rendbe jöttek, megerősödtek, de némelyik levelén a képen látható elszíneződés jelent meg. Az érintett palánták állandóan hullajtják azokat a tönkrement leveleiket. Fogalmam sincs, hogy az újonnan növekvő leveleiket is lehullajtják-e, bár valószínű. Nem minden levél van elszíneződve, csak néhány.


Mi a probléma, mit tudok ez ellen tenni?


2014. máj. 22. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Napégés. Teljesen biztos.
2014. máj. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudok valamit kezdeni vele? Az új levelei is meg fognak égni?
2014. máj. 22. 21:25
 3/6 A kérdező kommentje:
Na, olvastam, hogy raschel hálóval lehet védekezni a napégés ellen. Nincs a közelben megfelelő bolt, ezért krumplis zsákokkal oldottam meg az árnyékolást, pont annyira süt át rajta a nap mint a raschel hálón. Remélem jó lesz.
2014. máj. 23. 16:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha ötven fok szokott lenni a fóliában, akkor az új levelek is megégnek majd, akkor kell az árnyékolás.

De megtenné a fokozott szellőztetés is. Az árnyékolás esetleg terméscsökkenést okoz.


Az is előfordulhat, hogy a palántáid nem szoktak a sok fényhez az előző helyükön, ez okozta az égést, de az új levelek már a fényen fejlődnek ki, azaz nem lesz bajuk.

2014. máj. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Azóta abbahagytam az árnyékolást, nem lett bajuk. Amelyik levél eddig is meg volt égve az lehullott, az újaknak semmi bajuk.


Még lenne egy kérdésem ha nem gond. A fólia ugye nem egész nyáron lesz a növények fölött, amikor olyan igazi nyárias forróság lesz, le fogom bontani. Akkor nem fognak megégni? Nem lenne indokolt újra árnyékolni akkor?

2014. máj. 26. 21:25
 6/6 anonim ***** válasza:

A fóliát nem feltétlenül szokták lebontani, a jobbakhoz évekig nem kell hozzányúlni, csak pl. a fólia végeit szabaddá tenni, a szellőzés miatt.


Azt sajnos nem tudom megmondani, hogy ha lebontod, akkor kell-e árnyékolni.

Tegyél fel itt egy ilyen kérdést.

2014. máj. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!