Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fa oltással milyen hibridek...

Fa oltással milyen hibridek hozhatóak létre?

Figyelt kérdés

Pl A fa egyik fele körte a másik cseresznye ez lehetséges?


Ha ez nem akkor miket lehet keverni és mi alapján?


2014. máj. 28. 00:02
 1/6 anonim ***** válasza:

A gyümölcsfákat vadalanyon növesztik, és aztán oltják be nemes alannyal. Így például vadalma alanyra Idared vagy Golden nemest oltanak, így fog teremni. Almára nem tudsz cseresznyét, sem szilvát, se diót, csak almát. Körtére körtét, barackra barackot.


Nem lesz cserma nevű gyümölcsöd ami alma méretű cseresznyékből áll ha ráoltod az egyiket a másikra. Egyszerűen nem fog sikerülni az oltás, ki sem hajt a fa.

2014. máj. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem úgy akarom hogy alma méretű cseresznye...istenem.....

Hanem mondjuk egyik fele ilyen másik meg olyan, azt halottam csak annak kell egyezni hogy egyszikű vagy kétszikű..

2014. máj. 28. 19:21
 3/6 A kérdező kommentje:
De én majd bebizonyítom ha ilyen birkák vagytok.
2014. máj. 28. 19:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Tudod mi a különbség az egyszikű és a kétszikű növény között?

Olyat tudsz hogy egy nemesített almafa ami pl. Golden, annak a 4 főága közül 2-őt levágsz és beoltod Idareddel, akkor fele-fele arányban fog a két fajtából teremni.

Amit te mondasz, nem megoldható, szakmabeliként, agrármérnökként jelzem, de ezek szerint nem értek hozzá! :)

2014. máj. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, te buta vagy, mint a főd.

Kezdjük ott, hogy megnézed, mit jelent a hibrid. Akkor nem fogsz ilyen baromságot kérdezni, mert akinek legalább valami halvány fogalma van a dolgokról, az tudja, hogy oltással hibridet nem lehet létrehozni, ugyanis az oltás ivartalan szaporítási mód, hibridet létrehozni meg csak ivaros úton lehet.


Egymásra oltani közeli rokonokat lehet.

Sok próbálkozással és nagy szerencsével előfordulhat, hogy a körtefán megmarad egy cseresznyeág egy rövid időre, de a leghosszabb idő, amit megbízható embertől hallottam, az másfél év volt, és addig sem nőtt semmit az oltott rész, végül természetesen elszáradt.

De mint itt a kolléga is írta, a te szakértelmeddel kizárt, hogy megmaradjon az ilyen oltás akár két hétig.

2014. máj. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nekem igenis van szakértelmem, és nem tűröm ezt a hangnemet.

Én cseresznyét fogok enni az almafámról és kész..mi ezen olyan meglepő?

2014. máj. 29. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!