Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vettem egy Katalin és egy...

Vettem egy Katalin és egy Linda cseresznyefát. Mennyi legyen köztük a távolság? Nincs túl nagy kertünk ezért fontos egy minimális távolság. És a szomszéd kerítésétől?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 3. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Képzel el,mekkora lesz a lomb koronája .Ezek ne érjenek

majd össze.A szomszéd keritését is így vedd figyelembe ,

vagy vagdosod az átnyúló ágakat le.Nézd meg mekkora lombkoronát nevel valami tájékoztatóban .

2013. ápr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nem találtam pont ezeknek a fajtáknak az adatait, csak úgy általában, hogy mekkora egy cseresznyefa. Esetleg valaki akinek vannak ilyen fajtájú cseresznyéi? ...

Az eladó a kertészetben 3m-t javasolt de az nekem kevésnek tűnik.

2013. ápr. 3. 15:19
 3/8 anonim ***** válasza:

A lombkorona átmérője 6-8 méter lesz, a cseresznye a nagyobb fák közé tartozik.

Ebből adódóan egymástól 6 m-re, a kerítéstől 3 m-re ültesd.

Nálam 8 m-re vannak egymástól az öreg cseresznyék, és így sem túl ritkák.

2013. ápr. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálam a kerítéstől 4, a többi fától 5 méterre van a cserkó. Igaz szilva- és almafa mellett van, vagyis a előttem író 6m-es távolsága optimálisnak tűnik, mivel a cseresznye nagyobbra lombosodik.
2013. ápr. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A 3 méter az első 10 évben igaz. Utána ha nyesed akkor oké, de én szeretem a cseresznyét szabadjára engedni, így inkább 5-6m, szomszédtól törvényileg min. 3m. (Nálam a dilinyós szomszéd 50 centire ültetett 3-at is, sajna ki fogom vágni, mert lakatlan a telek és mindent beárnyékol.)
2013. ápr. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó! Azért mielőtt más tulajdonán kivágnál bármilyen fát, inkább egyeztess vele, mivel más tulajdonát még egyelőre ebben az országban is tiltott rongálni. :D
2013. ápr. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tudom, nem vagyok hüle. A gáz, hogy 10 éve nem lakik a szomszéd ingatlanon senki és már egy éve nem nézett senki feléje. Szerintem eleve gusztustalan dolog volt valakire ráültetni gyömölcsfát, 2,2 méternyire diófát... Én gereblyézem a levelét, termése silány, hozzám hajlanak át, árnyékolnak, mert nálam több a fény. Az előző tulaj akitől vettük egy öregasszony volt, talán fel sem tűnt neki amikor odaültették.
2013. ápr. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, így fogok tenni
2013. ápr. 4. 04:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!