Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit ültessek még?

Mit ültessek még?

Figyelt kérdés

Van 2 bokor cukkinim, van 5 hosszú sor kukoricám, van 40-50 palánta paradicsomom, 30 paprikám, van tököm és patiszonom, karalábém és 3 féle salátám, uborkám.

Még veszek sárgadinnye palántát, de így is marad helyem a kertben, nem is kevés. Gondoltam még nyári vajretekre. Van még ötletetek mit ültessek?


2014. jún. 1. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:
karfiol, káposzta, a retek is jó, esetleg cékla, vöröshagyma, édeshagyma, fokhagyma, krumpli
2014. jún. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Karfiolt próbáltam valamelyik éven, de nekem csak magra nőtt, semmi nem lett belőle.

Káposzta az van, azt elfelejtettem írni. Hagyma is, de azt még fogok ültetni. A cékla az jó ötlet. Krumpli nem kell, az sajnos tönkre megy mielőtt megehetnénk.

2014. jún. 1. 11:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát mi pl mindig ültetünk jó pár sor borsót.....répát,zöldséget (és nálunk az őszi fokhagyma szokott a tuti lenni mert a tavaszi még be se gerezdesedett soha).A sima paprikából nálunk túl sok minden nem lesz így fűszerpaprikát szoktunk mindig és így már évek óta nem is kellett vennünk.
2014. jún. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
görögdinnye? a sárgától, töktől messze
2014. jún. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én még vetnék rövid tenyészidejű borsót, dugdosnék hagymát és fokhagymát s vetnék jégcsapretket is, szerintem még belefér. Az enyémeket vagy 2 hete vetettem el, s remélem, ugyanolyan gigásziak lesznek ősszel, mint 2 éve :)
2014. jún. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hónapos retek, hagymafélék, borsó már nem valók ilyenkor, részben a hosszú nappalok miatt, részben (hagymáknál) a bekövetkező meleg miatt, ami véget vet a tenyészidejüknek.

Hónapos retket, borsót majd augusztus végén lehet, amikorra megnőnek, akkorra rövidülnek a nappalok, tehát lehet számítani rendes termésre.

Salátából kimondott nyárit szabad most, amin ez fel van tüntetve.

A dinnyék is már véleményesek, de ha szerencséd van, még lehetnek jók.

Lehet még kifejtőbabot, zöldbabot, nyári karalábét, később őszi karalábét, uborka másodvetést, nyár végén téli retket.

2014. jún. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!