Kezdőoldal » Otthon » Kert » Citromfáim hova tegyem nyáron,...

Citromfáim hova tegyem nyáron, hogyan védekezhetek a csigáktól?

Figyelt kérdés
Vannak kis citromfáim és kitettem ilyen félárnyékos helyre, meleg is van rá de nem is égeti agyon a nap, itt jó helye is lenne a többi virágommal de a csigák mind leeszik a leveleit, és nem tudom hova tenni mert be nem tudom hozni mert akkor meg a fényhiánytól pusztul ki egész nyáron bent sötétben... szóval egyetlen megoldás hogy kiteszem de akkor a csigák megeszik őket, ha meg körbesózom hogy ne menjenek oda a csigák akkor meg a sótól pusztul ki... kérdésem hogy hogyan védjem kint a növényeim a csigáktól, ti hogyan teszitek?

2014. jún. 5. 11:58
 1/4 anonim válasza:

Lehet nem a kérdésre válaszolok:


A kerti és a cserepes növényeket úgy védhetjük meg tőlük, hogy ha körbeszórjuk a tövüket fűrészporral, ugyanis ezen a száraz részen nem szívesen csúsznak tova. A földre helyezett deszkalap alatt előszeretettel gyűlnek össze a csigák, ahonnan kétnaponként összeszedhetők. A csigákat vonzza a félbevágott, a vágott felével földbe szúrt nyers krumpli, de megteszi egy adag kávézacc, vagy egy halomnyi búzakorpa is. Megfelelő ellenszer a földre tett üres grapefruit vagy narancs, ahol estére összegyűlnek a csigák, de ugyancsak vonzóak a rebarbara, a káposzta és a saláta nagy levelei, mert ezeket is kedvelik. Ugyanakkor a csigák nem bírják a fokhagyma, a zsálya, a rozmaring, a turbolya, a kakukkfű, a borsmenta és a levendula szagát.

2014. jún. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, ilyen raklapszerű akármin vannak, ami fel van rakva 4 fatőkére, mellett 3 irányból és alatta is borsmenta van de még is felmennek a virágokra, elevenszülő, citromfa meg a tüskés kaktuszokat is összemásszák és megesznek mindent amit tudnak... egy másik oldalon írták hogy ne a cserepet hanem körbe az állvány mellett a földet szórjam körbe sóval, azt most megcsináltam kb 10 perce meg összeszedtem és eldobáltam a csigákat a virágokról és az állványról is, és remélem nem jönnek vissza...:/
2014. jún. 5. 13:59
 3/4 anonim ***** válasza:

A só tönkreteszi a földet is.

Vegyél inkább csigairtó granulátumot, azt szórd szét, ahol nem megy zöldségfélére meg a kutya nem szedi össze, a hatás garantált.

Meg fogsz lepődni, milyen sok csigád volt.

2014. jún. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem egy mély poharat tele kell önteni sörrel vagy valami nagyon édes folyadékkal, mert ezt szeretik. Ebbe biztos belefulladnak.
2014. aug. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!