Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan védekezhetek cigarettaf...

Hogyan védekezhetek cigarettafüst ellen?

Figyelt kérdés
Panelház harmadik emeletén lakom és alattam két szinten is olyanok laknak, akik állandóan cigarettáznak. Már ha a lépcsőházban elhaladok a bejárati ajtójuk előtt ott érződik az cigifüst tömény szaga. De a fő gond, hogy a lakásom is bűzlik. Sajnos asztmás vagyok és ezért a cigifüsttől fulladok. Minden szellőzőt becsináltattam, de a WC mögötti csövek ajtáját nem tudom teljesen leszigetelni és most a jó időkben nem tudok ablakot nyitni, mert ömlik fel a füst. Van-e valakinek jó ötlete, hogy mit lehet tenni?
2013. jún. 28. 08:45
 1/10 anonim válasza:
Első kérdésem: megpróbáltad SZÉPEN megbeszélni velük ?
2013. jún. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

1:


dohányosként mondom neked, hogy ezen nincs mit szépen megbeszélni. az, hogy odahaza ne dohányozzon, illetve jó időben ne nyisson ablakot megbeszélhetetlen dolog, a kérdezőnek pedig erre volna szüksége. ez nem egy kompromisszummal feloldható probléma.


két megoldás van:

1. a kérdező, vagy a másik két család elköltözik

2. a kérdező befejezi a hisztit. én is voltam asztmás, tudom ilyen az. az nem létezik, hogy az alatta lakó cigifüstjétől, ami az ablakon át érkezik, befullad. akkor már régen megdöglött volna csak az utcán járva is.

2013. jún. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 kovpet ***** válasza:
48%

Szerintem meg nem a "hisztit" kellene befejeznie, hanem a birtokvédelmi eljárást elindítania. Persze előtte érdemes lenne beszélni velük és valami kompromisszumos megoldásra jutni.


Az egyik ember joga ott ér véget, ahol a másiké kezdődik. Az nem állapot, hogy a másik szagát kelljen folyton szagolni. Mindenki úgy teszi magát tönkre, ahogy akarja, de más életét nincs joga tönkre tenni.

2013. jún. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%

milyen kompromisszumos megoldás? áruld már el nekem légyszíves, ilyen helyzetben milyen kompromisszumos megoldás létezik? mert hülyeséget pofázni könnyű...


a birtokvédelmi eljárás? ugyan már! nem szemetet, vagy autógumikat égetnek, hanem dohányoznak. ez egy társasház, ha a folyosón dohányoznának, akkor még lehetne valamit tenni, de hogy a saját lakásukban nem dohányozzanak, az nevetséges. nem Amerikában vagyunk.

2013. jún. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 kovpet ***** válasza:

Nem Amerikában, de nem is a Balkánon. Teljesen jogos elvárás, hogy lehessen élni egy lakásban. Ha ezt a szomszéd ellehetetleníti, akkor lépni kell. Ez ugyan az a helyzet, mintha folyton hangosan hallgatna zenét. Az sem pl ipari tevékenység, de zavaró.


A kompromisszum lehet pl, hogy csak egy ablakon füstöl és akkor másikon lehet szellőztetni fölötte. Vagy csak bizonyos időszakban csinálja.


Sajnos én sem fűzök sok reményt ehhez, mert a dohányosok nagy részében annyi empátia sincs mint egy döglött hangyában. Ráadásul ők megszokták a penetráns szagukat, nem is értik, hogy másokat mennyire zavarhat.

2013. jún. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 TappancsMancs ***** válasza:

Hát tényleg nem a kompromisszumos lehetőségek szigete ez a helyzet. Én is dohányzok és én két dolgot tartok az ablakra lehetőségnek, azt hogy mindketten próbálják ki hogy működik a széljárással együtt ha másik oldali ablakokat nyittok ki. Ezt érdemes lenne megbeszélni mert hátha beválik. Ki kellene próbálni. Átellenes oldalakon szellőztetni aztán fordítva is kipróbálni, részben a cigifüst miatt részben a két lakás szellőztetése miatt is.


A wc mögötti ajtót úgy tudod leszigetelni, hogy valamilyen ragasztószalaggal végigragasztod a réseit.

2013. jún. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 TappancsMancs ***** válasza:

6hoz


Azt tudom, hogy így egyikőtök nem a szoba ablakon keresztül szellőztetné a szobát, hanem az ajtón keresztül ami hosszadalmasabb mire rendesen kiszellőzik. A helyedben először kipróbálnám ezt magamnak, a túloldalról szellőztetnék, hátha működőképes lenne. Ez nagyon lakástól függő és a hely szélirányaitól is. Ha a lakások azonosak, egymás fölöttiek akkor szinte biztosan náluk se működne a túloldali szellőztetés ha nálad sem.


Szóval előbb magad próbáld inkább ezt ki, mert előfordulhat hogy kevésbé lesznek megértőek erre és beállítani azzal hogy szellőztessenek a túloldalon... ? háát?

2013. jún. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

"Teljesen jogos elvárás, hogy lehessen élni egy lakásban."


pl. dohányozni


"Ez ugyan az a helyzet, mintha folyton hangosan hallgatna zenét."


egy nagy büdös paripapimpit ugyanaz a helyzet. te komolyan beveszed ezt a "dől be a füst, fulladok" szöveget? gondoljál már bele... alatta dohányoznak, a füst elkeveredik a lakás levegőjével, egy része kimegy az utcára, ott tovább hígul, majd ennek egy része bemegy az ő ablakán és ott elkeveredik a lakás levegőjével. ez neki dől be a füst? ugyan már. ha ettől ő befullad, akkor az utcán sétálva egyből holtan esik össze...


ismerem az ilyen "dől be a füst, fulladok" típusú embereket. van belőlük nálunk is. csak annak az a baja, hogy a szomszédban az (1 éves) gyerek egész nap rohangászik (szerinte akkor is, amikor mi tudjuk, hogy alszik).

csak ez a díszmadár most éppen a dohányosokat pécézte ki, az meg slágertéma, úgyhogy könnyű hozzá partnert találnia. pl. téged.


"Sajnos én sem fűzök sok reményt ehhez, mert a dohányosok nagy részében annyi empátia sincs mint egy döglött hangyában."


a nemdohányosok egy része szint meg a jó dohányos a döglött dohányos, úgyhogy ne is csodálkozz.

2013. jún. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát....Nem gondoltam, hogy ilyen indulatokat gerjesztek.

Mellesleg igen, probáltam beszélni velük, a közvetlen alattam lakó csak az erkélyen dohányzik, így az ellenoldali szobába tudnék szellőztetni, de az elsőn lakók, ahol mind a négyen dohányoznak, köztük a fiatalok nem foglalkoznak a kérésemmel, úgy ahogy mondjátok, azt vallják, hogy "azt csinálhatnak a lakásukban, amit akarnak".

Lehet, hogy túlzás volt a "dől be a füst", meg a "megfulladok", de azért csak borzasztó, hogy folyamatosan köhögök és az erkélyre, fürdőszobába teregetett ruháim füstszagúak, mintha kocsmába jártam volna.

Ismerős javasolta, hogy tegyek a WC-be, ablakba, erkélyajtóba tálkába vattát és öntsek rá ecetet, mert az elnyeli a füstöt, de sajnos nem vált be. A költözés elméleti megoldás, de honnan tudom, hogy az új helyen nem lesz részem hasonló kellemetlenségben. Nem csak engem zavar ez a mérhetetlen dohányzás, hisz más lakótársaim indítványára közgyűlési határozatunk van, hogy a lépcsőházban és a kaputól 5 m távolságban nem lehet dohányozni, de sajnos nem tartják be. Megmondom őszintén nem felháborodást, hanem segítő gyakorlati tanácsot vártam volna, de az együttérzést köszönöm.

2013. jún. 29. 08:07
 10/10 kovpet ***** válasza:
A konkrét tanács a birtokvédelem volt, a Jegyző az illetékes az ügyben.
2013. jún. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!