Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűkaszához, (benzines) melyik...

Fűkaszához, (benzines) melyik damil a jobb, a kör vagy a csillag keresztmetszetű?

Figyelt kérdés

2014. jún. 5. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Amelyiknek jobb a minősége .Én ugyan eddig kör,vagy négyzettel találkoztam .De vannak ennek más meghatározói is ,melyik a gazdaságosabb .
2014. jún. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha azonos minőségű, akkor a csillag.

Vágásnál ugye az a lényeg, hogy a vágóeszköz minél élesebb legyen, lásd kés, annál könnyebben vág. Amit a damil csinál, mechanikai szempontból az is vágásnak minősül.

A kör alakú nagyon tompa, nagy felületen éri egyszerre a növényt, a csillagnak élei vannak.

Igaz, túl éles élei, így a vágószál utolsó pár centije (ez végzi a vágást) lekopik, esetleg kerekre.

Én ilyen megfontolásból négyzet szelvényűt használok, annak az élei nem kopnak le annyira talán, csak a leghegyén. De ez csak az én véleményem, csillag alakút már régen használtam, amikor még nem figyeltem erre.

2014. jún. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Körnek kisebb az ellenállása, négyzet és csillag szebben vág.
2014. jún. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Dagatt83 válasza:
100%
A vastagság is számít hogy mit bír a gép.
2015. máj. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!