Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szziasztok! Van fű a kertünkbe...

Szziasztok! Van fű a kertünkben de nem telepített, gyomos, ha rendszeresen nyírjuk, jó fű lesz ez?

Figyelt kérdés

Mármint valahol olvastam, hogy a rendszeres funyiras elnyomja a gyomokat, de volt aki azt mondta nem,


Nos majdnem 4000 negyzetmeteres a kertunk belterulet, szoval ujra fuvezni eleg draga lenne, de amugy mindenhol van rendes fu.


Most tavasz ota kezdtuj el karbantartani, mert gazosan orokoltuk, sok helyen egyre szebb a fu, de nem tudom, valoban jo lesz igy, vagy fel kene szantani es bevetni fumaggal?


2014. jún. 8. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
A szép pázsit, az nem a mi éghajlatunkon van. A fűféléknek sok vízre van szükségük és rendszeres, gyakori nyírásra (esetleg legeltetésre). A talajban olyan sok a gyommag, hogy azoktól megszabadulni lehetetlen, ráadásul akár évekig elfekszenek (nem kelnek ki azonnal), ezért az egyszerű szántás és bevetés nemigen old meg semmit. Vannak szelektív gyomirtó szerek, amelyek a kétszikűeket írtják, de olyan drágák, hogy aligha éri meg. Rendszeres esőztető öntözés meg a víz miatt megfizethetetlen.
2014. jún. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

úgy kell nyírni, hogy a fűmagasságot magasra kell állítani a fűnyírón és hetente lenyírni. a fú bírja a nyírási sokkot, a gaz nem bírja.


ha túl rövid, kiszárad, a fű nem bírja a szárazságot, a gaz bírja.


a magas fűszálra kicsapódik éjszaka a pára, a kicsi szálon nem marad meg a pára és lefolyik a tőhöz.


a magas fű árnyékolja a talajt is


a pázsitot felejtsd el


ha csapadékos az idő szezon elején és végén, akkor mehet kisebbre. utolsó nyírás mehet a legkisebbre, hogy ne fülledjen be a hó alatt.

2014. jún. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Végre válaszolt valaki normalisan a kerdesre...
2014. jún. 8. 21:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Van olyan gyomírtó ami csak a gyomot írtja a füvet nem. Menj be a gazda boltba ott tuti adnak neked valamit
2014. jún. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igényfüggő, én kéthetente nyírom a gazt, és szerintem szép (kutyák vannak, a füvet kitapossák) a szomszéd házaspár kéthetente szemöldökcsipesszel megy végig a gyepen és szedi ki a gyomot
2014. jún. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet szép pazsit, kedves első! Nekünk is az van. A titka az ontozorendszer, a tragyazas, a nyiras, gyomlalas.
2014. jún. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem szeretek okoskodni, de a Gyom-stop, vagyis a szelektív kétszikű gyomírtó, az ugyan kiszedi a kétszikű gyomokat (pittypang, paraj, here, porcsin stb), de a tarackfélék ugyanúgy egyszikűek, amik a jobb minűségű perje és csenkesz fűféléket megfojtja. Így gyakorlatilag a telek tarackos lesz, ami távolról nézve szép fű, főleg tavasszal, de hamar kiég és felmagzik, csomókba áll össze. Hosszútávon nem szép, hiába van rendszeresen nyírva, öntözve. A levele is 3x szélesebb mint egy direkte pázsitfűé.
2014. jún. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is jobban tetszik a pázsit, de a locsolása olyan drága volt, hogy hagytam a tarack elterjedését. Az is igényel locsolást, vágást, de csak negyedannyit, mint a pázsit. A tarack nem tud véglegesen kiégni, ha jön rá eső újra kihajt. Nyár közepéig még szép is. Az előző válaszolók költségszámításai szerintem helytállók.
2014. jún. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!