Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tuja adás-vétellel kapcsolatba...

Tuja adás-vétellel kapcsolatban lenne kérdésem?! Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Rokonomnak vannak jó pár, kb. 10 éve ültetett, 2 méter magas tujái, gyönyörűek, viszont tervezi átalakítani azt a részt a kertjében és nagyon foglalják a helyet.

A kérdésem: el lehet-e ezeket adni, nyilván a vevő oldaná meg személyesen az átvételt, s ha igen, nagyjából mennyit kérhetne érte? Vagy ásassa ki őket és kuka?

Bocsánat, ha nagyon béna az ötlet, de nem értek hozzá, az illető sem, és segíteni szeretnék.



2014. jún. 13. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is felajánlotta anno egy ismerősöm a smaragd tujáit, amelyek 1,8-2,5 méteresek 1000 ft-ért, de végül a fél méteresek mellett döntöttem ugyanennyiért. Számomra a tuja nagyon kényes növény eleve, állandóan locsolgatni kell, hogy ne száradjon ki. Nem bíztam abban, hogy nyáron túlélte volna egy 2 méteres tuja a forró nyarat még akkor sem, ha szép nagy földlabdával szedték volna ki. Szerintük bírta volna, szerintem nem.
2014. jún. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy ilyen nagyhoz szerencse kell, ha szabad gyökeresek.

Bár van ellenpélda is, rokon pár éve két 2 métereset, kolléga két 3 métereset ültetett át (minden mindegy alapon), minden szakértelem nélkül, csak sokat öntözve, és az összes megmaradt.

Viszont erre csak tavasszal, esetleg ősszel ültetve van esély.

Ha ráér a dolog, akkor meg lehet próbálni meghirdetni, de az biztos, hogy csak jelképes áron. Nehéz olyan balekot találni, aki faiskolai árat, vagy akár a felét fizetné...

Annyi haszon lehet belőle, hogy ha ingyen kiássák és elviszik, akkor nem a tulajnak kell szenvedni az eltakarítással.

2014. jún. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeteket, rendesek vagytok! :)


Nagyon idős rokonomról van szó, aki imád kertészkedni, de nagyon zavarják a tuják, inkább palántákat ültetne oda is, plusz a nyugdíja is elég csekély, ezért jött az ötletem, hogy pár ezer ft-ért meghirdetném, hátha sikerül eladni, és akkor a vevő kiásná magának.

Majd pár hét múlva jobban rá fogok érni, ha küldenék Nektek privátban fotót a tujákról, segítenétek abban, hogy mennyit lehetne kérni értük?

2014. jún. 14. 09:00
 4/8 A kérdező kommentje:

Igazából ráér a dolog ősszel is, végső esetben, ha annyira nem lesz érdeklődő, akkor ingyen felajánljuk valakinek és legalább nem foglalja tovább a helyet. Pár hét múlva akkor meg is hirdetném, aztán várunk.


Eszembe sincs horror árat kérni, bármit eladok én is, előtte vaterán és egyéb helyeken mindig alaposan körülnézek, mennyit kérhetek, hogy a vevő is és én is jól járjunk. :)

Csak ezeknél a növényeknél annyira nem találtam értelmes infót, hogy muszáj volt ide kiírnom a kérdést, hátha valaki tud segíteni!

2014. jún. 14. 09:05
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért nincs infó, mert ilyet nem szoktak eladni, kereslet hiányában, meg persze akkora földdel kellene kiásni, hogy azt már nem egyszerű mozgatni (kivéve, ha leesik az összes, és úgy a tuja kiszárad ültetés után hamarosan).

De tedd fel a Vaterára (meg egyéb helyekre) az ősszel, kiásással, ilyen 2E körüli áron talán elviszik, ha van környékbeli. Ha nem, akkor meg felrakod olcsóbban vagy ingyen.

Én egyszer egy 3 m-es aranyesőbokrot hirdettem meg, hogy ne kelljen eltakarítanom. Örültem, hogy 700 Ft-ért elkelt, mondom, negyedóra alatt kiásom. Aztán apámmal ketten ástuk legalább két órán át, és rájöttem, hogy hülyeséget csináltam, nem üzletet. Csak már nem akartam szégyenben maradni a vevő előtt.

Ha szemétbe akartam volna kivágni, akkor tényleg végzek negyedóra alatt, de így hogy földdel akartam, és a bokor alá kellett mennem, már nehéz volt, még viszonylag kevés földdel is, mert nem fértem az elvágandó gyökerekhez.

Szerencsére a vevő emelős teherautóval jött, mert a föld meg a bokor együtt több volt egy mázsánál.

2014. jún. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a segítséget Neked is, utolsó válaszoló!

Én is kb. 2 ezer forintért tervezem meghirdetni maximum, többért nyilván nem éri meg, főleg, hogy a vevőnek kell kiásni. De, mint fentebb írtam, várok 1 darabig, ha abszolút nem ír senki, akkor meghirdetem ingyenesen.

Nem vaterára fogom feltenni, vannak környékbeli adok-veszek csoportok facebookon, ott szoktam hirdetni, elég sok mindent eladtam már.

2014. jún. 15. 21:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha neki kell kiszedni, akkor inkább az ingyen elvihető rovatba kéne tenni. Tényleg melós, majd 70-80 kilós labdával kéne kiszedni ősszel, hogy eséllyel túlélje az átültetést. Most nyáron esélytelen a dolog. A tujánál baromira ronda ha egy is kiég egy sorban.
2014. jún. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm, akkor meghirdetem inkább ingyenesként, ha ilyen nagy meló lenne vele, mert én egymagam nem tudnám kiásni.

És igen, ahogy fentebb írták a többiek, megvan rá az esély, hogy nem éli túl a tuja és kiszárad, így ha már ingyenes, legalább a vevőnek nem lesz veszteni valója.

2014. jún. 16. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!