Kezdőoldal » Otthon » Kert » Beleesett a szivattyú a kúba....

Beleesett a szivattyú a kúba. Hogy szedjem ki?

Figyelt kérdés
ma ki akartam szedni de elszakad a kötél ami tartotta.utána megpróbáltam a vezetékkel kihúzni de az is elszakadt.hogy szedjem ki?szerintetek próbáljak meg lemenni érte?a kút kb.5-6 méter mély,a viz kb.1méter.
2014. jún. 17. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Ha nem nagy a szivattyú akkor egy madzagra kötött erős mágnessel kihúzhatod.

Ha lemész érte akkor létrával és legyen ott még 1-2 ember aki esetleg kötéllel is biztosít.

2014. jún. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Arra következtetek a leírtakból, hogy ez egy búvárszivattyú.

Na annak a háza alumínium, és azt a világ legnagyobb mágnesével sem lehet kihúzni.


Lemenni azért nem célszerű kevésbé hozzáértő embernek, mert igen gyakran vannak a kútban mérgesgázok (ammónia, metán, radon...)


Egy kúttisztító szakember néhány ezresért kiszedi, neki megvan hozzá a technikája.

2014. jún. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vegyél másikat,és ne kockáztass .
2014. jún. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

hát én le nem mennék érte

mivan ha találsz benne 1 kislány csontvázat?

2014. jún. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!akkor szerintem nem megyek le érte.ugyis azt terveztem hogy jövöre kitisztíttatom.az ugye nem baj ha addig benne marad?
2014. jún. 17. 21:42
 6/9 anonim válasza:
ha búvárszivattyú akkor ugyis arra rendeltetett hogya viz alatt maradjon tehát elméletben nemszabadna tönkremennie
2014. jún. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
slag nincs rajta?
2014. jún. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha elszakad a vezeték, akkor örülj, hogy eddig nem vágott agyon. Van füle, gondolom azon volt a madzag. Vasmacskáról hallottál? Esetleg lehet csinálni is, de egy hosszú kampó is megoldhatja. Ha le akarsz menni, akkor a pincés módszert próbáld ki. Leengedsz egy mácsest, és ha ég az alján, akkor lemehetsz. Ne hajolj felé, mert ha netán van benne valami gáz, akkor kicsaphat a láng. Ha ég, és normális lángon, lemehetsz, de csak lemégy, kiveszed és gyorsba fel. De ha úgyis tisztíttatni akarod, akkor tisztíttasd most, és kiszedik neked.
2014. jún. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elszakad a kötél?

Megpróbálnám kihúzni a slaggal, ha az is elszakad, leold, akkor a vezetékkel.

Ha úgy sem, akkor megpróbálnék kampót akasztani a fülébe.

Ha víz alatt van, akkor meg kell próbálni egy másik szivattyúval kirántani a vizet, hogy látható legyen...

2014. jún. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!