Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért barnult be a medence vize?

Miért barnult be a medence vize?

Figyelt kérdés
Vettem egy 3 méter átmérőjű medencét kb 4000 literes,feltöltöttem kútvízzel és mikor beleraktam a klórt bebarnult a vize,előtte szèp tiszta volt.Most leengedtem vettem egy ilyen vegyszer adagolós úszó tartályt ,ha megint feltöltöm kútvízzel újra bebarnulna,vagy töltsem csapvízzel?

2014. jún. 23. 11:50
 1/8 anonim válasza:
Én kútvizzel semiképp nem tölteném fel.... Kitudja milyen baktériumok vannak benne mi csak max locsolunk belőle. Igen csap vizzel kell feltölteni és mikor kész akkor tedd bele az úszós klórt. És mi mikor bele megyünk ki is vesszük majd ha kijövünk vissza tesszük .
2014. jún. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ismerősöm 30m3-es medencéjébe sót rakott (qva sokat, szinte tenger), illetve homokszűrőn keresztül tisztitja. Gyönyörű tiszta. Kútvíz vasas, attol barnul be.
2014. jún. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor csapvízzel töltsem?
2014. jún. 23. 13:07
 4/8 A kérdező kommentje:
Mert idegbeteg leszek ha még 1x le kell engednem😃
2014. jún. 23. 13:07
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha biztos vagy benne, hogy a vezetékes vized nem vasas, akkor meg fog oldódni a problémád, ha vezetékes vízzel töltöd fel.

A kútvizedben sok a vas kettő ion [Fe(2+)] és ezeket a klór feloxidálja vas három [Fe(3+)] ionná. Míg a vas kettő olyan halvány zöld, hogy nem látszik a vízben, addig feloxidálva vas hárommá, erősen sárga, vagy egészen a barna színig elmehet a víz színe.

2014. jún. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
próbáld ki esetleg hogy teszel egy flakonba csapvizet másikba kutvizet tegyél mint a kettőbe klórt és meglátod neked melyikbe lesz kellemesebb a fürdőzés :)
2014. jún. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60 m mély kútból töltöttem fel,és egy uszodai klórdarabkát áztatok benn,egy kilyuggatott flakonban .Hetekig tiszta marad a víz,csak a kifröcsköltet kell pótolni .
2014. jún. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Teljesen irreleváns, hogy egyesek kútvízzel feltöltött medencéje nem barnul be. Vagy színvak, vagy pusztán szerencséje volt. Nincs két egyforma víz. Abból hogy valakinek bejött a kútvíz, nem következik az, hogy te is szerencsés leszel. Főleg, hogy nálad már egyértelműen kiderült, hogy vasas a vized. Különben is 4m3 csapvíz mennyibe kerül? 3 ezer forint? Többe kerül a vegyszer ami a vastalanításhoz kell, nem éri meg.

Megoldás: vezetékes víz és szakszerű vízkezelés.

2014. jún. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!