Kezdőoldal » Otthon » Kert » Klórtól sárgásodik a medence...

Klórtól sárgásodik a medence vize?

Figyelt kérdés
Elkezdtem feltölteni a kerti kútvízzel és beleraktam a kombinált lassan oldódó tablettát ilyen úszó adagolóba de elkezdett sárgásodni/zöldülni a víz.Mi ilyenkor a teendő?Egy 3 méter átmérőjű alumínium vázad medencéről van szó.

2014. jún. 23. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
A kútvízben lehet sok zöldmoszat, sőt kovamoszat is, ami szaporodásnak indul. Inkább kevés rézgálicot tegyél a vízbe ("érzéssel"), az elnyomja a szaporodásukat.
2014. jún. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem a klórtól, hanem a klór hatására. Sok dolog fennállhat, pl, hogy kicsit vasas - vas(III)-klorid- vagy meszes a kútvíz és a klór mindkettővel szeret reakcióba lépni. Az, hogy ez sárga színt eredményez, azt nem tudom, de a vas-klorid az önmagában pl. sötétbarna lötty. Persze lehet, hogy a dolog sokkal banálisabb és valami tavalyi vegyszermaradvány oldódik most fel. Algára most nem gondolok ilyen hamar, a kútvízben amúgy sincs.
2014. jún. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kútvízben sok moszat? Legfeljebb ha nem mély és nem fedik le soha és nem is használják - de az már inkább ciszterna onnantól.
2014. jún. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
most vettük a medencét szóval tavalyi maradvány nem lehet,elvileg a vasat oxidálja a klór ezért lesz ilyen,most kivettem belőle az adagolót és feltöltöm nélküle.
2014. jún. 23. 15:14
 5/6 anonim ***** válasza:

A lassan oldódó tabletta kevés.


A víz helyes vegyszerezése:


1. pH érték meghatározása, az eredménytől függően pH plusz vagy mínusz használata, hogy beálljon a helyes pH értékre

2. gyorsan oldódó klór használata a klórszint beállítására

3. algaölő használata

4. most jöhet a lassan oldódó klórtabletta.

2014. jún. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csapvízzel töltsd fel. Utána szabályos medencevíz kezelés. A kútvíz szinte mindenhol vasas, a klór a vassal reakcióba lép ezért lesz gusztustalan a medence. Meg lehet próbálni kiszedni: sokkoló klórozás, pelyhesítés majd porszívózás a módszer, de ilyen kis medencénél nem éri meg. Drágább a vegyszer meg az időd, mint ha csapvízzel töltenéd fel. Persze mindenki úgy szívatja magát, ahogy kedve tartja...
2014. jún. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!