Kezdőoldal » Otthon » Kert » Panellakás erkélyén mit lehet...

Panellakás erkélyén mit lehet termeszteni, cserépben?

Figyelt kérdés
Van egy kis erkélyünk s arra gondoltam cserépben lehetne valamit termeszteni.Pl paradicsom vagy amit meg tudunk enni és esetleg csökkentené a kiadásokat is? Fűszernövények közül mi az ami ajánlott esetleg? Neten utána tudok ilyennek olvasni miből hogyan lehetne fűszereket "készíteni"? (Pl kiszáritott fűszer,ledörzsimozsarazva... ) Összetett kérdés,de remélem tudtok segíteni
2014. júl. 3. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Én kertbe napraforgót szoktam ültetni :) nem tudom, mennyire jó ötlet :D
2014. júl. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ami csökkentené a kiadásokat, olyat semmit.

Edényben növényt termeszteni nagyobb költség és sokkal kisebb termés, mint szabadban, így jó esetben ölköltségesre tudod kihozni.

Paradicsom szabad földben még hozhat termést nyár végére, erkélyen már kétesélyes.

Fűszernövények közül nagyjából mindent lehet, ami nem túl nagy növésű, mint mondjuk a lestyán (bár azt is lehet, csak akkor már nem sok helyed marad másnak). És ehhez is inkább tavasszal kellene nekifogni. De ha tudsz venni évelő töveket, mint oregano, menta, akkor abból még tudsz szedni idén, és nem lesz sokkal drágább, mint ha szárítva megvennéd.

(Szárítva nincs súlya a fűszernek, egy fél vödör tárkonylevelet szüreteltem egy fél erkély méretű területről, ami megszárítva lett vagy 85 gramm, tehát úgy 750-ért tudtam volna megvenni.)

2014. júl. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
S a magam "szorakoztatására"? Ami jól érzi magát cserépben?
2014. júl. 3. 16:01
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát igazából, semmi nem érzi jól magát, csak elviseli pár növény...

Jó nagy cserepek legyenek.

Ha tudsz venni még paradicsompalántát, akkor olyan 5 l-es edénybe mehet minden darab, ilyen oregano-menta jellegű bokrosodó évelőknek elég 2 liter (de igazán szépek csak nagyobb edényben lesznek), magról vethetsz még bazsalikomot, stb. Mint írtam, már eléggé vége felé tart a szezon.

Ha van sok virágfölded és nagy edényed (vödrök például), akkor még lehet karalábét, céklát, augusztus végén hónapos retket és tépősalátát...

Egy ismerősömnek az erkélyén van vagy 200 liter virágföld mindenféle edényekben, abban termel elég látványos dolgokat.

2014. júl. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én virágládában csili paprikát neveltem és szuperül termett, még szárítva el is tettem mindig egy csomót. Azokból jövőre lett mag. Annyira kellett vigyázni hogy ne égesse ki a nap és ne törje le a vihar. Más nem nagyon maradt meg, talán fűszernövények mint levendula, oregánó.
2014. júl. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Vadkender XDDD
2014. júl. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!