Kezdőoldal » Otthon » Kert » Borsót és paradicsomot szeretn...

Borsót és paradicsomot szeretnék termeszteni az erkélyemen. Lehetséges, hogy még idén teremjen valamit?

Figyelt kérdés

Még sosem csináltam, de érdekel. Tudtommal a paradicsom február-március környékén hoz termést, de a borsóról nem tudok semmit sem. Déli fekvésű az erkélyem.

Előre is köszi a válaszokat! :)



2014. jún. 4. 09:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Februárban, márciusban az üvegházi paradicsom terem, aminek semmi értelme. Az igazi szezon július-augusztus, semmiről nem késtél le :) Vegyél a piacon palántát, erkélyre törpenövésű balkonfajtákat érdemes választani. Kell neki egy 20-30 cm-es cserép, egy karó, rengeteg napfény és víz, a déli erkélyed tökéletes lesz. A borsóhoz nem értek, azt majd leírja más :)
2014. jún. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Borsót nem tudsz erkélyen termelni. Ha ki is kel néhány tő, azon legfeljebb fél kilónyi borsód lenne.
2014. jún. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is inkább paprikát, paradicsomot ajánlok.

Ha egy vödörnyi földbe tudsz ültetni, akkor akár koktél paradicsomot is ültethetsz, ami 1,5 méteres is lehet. (Egy vödörben 1 palánta!) Nyilván karó és kötözés szükséges. A levélnyelekben megjelenő hónaljhajtásokat majd törd ki. A vödör alját lyukaszd ki és állítsd egy tepsibe, hogy a túllocsolás felesleges vize ki tudjon folyni a vödörnyi földből alul. Hetenkénti tápoldatozással és napi öntözéssel akár 15 kilónyi paradicsomod is lehet egy tövön. Két tőnél többet nem mernék egy erkényen nevelni.

A paprikákat meg erkélyládában próbálnám termeszteni. Ez jóval kényesebb mint a paradicsom, napi kétszeri (reggel-este) locsolást igényel, ha meleg van. Egy 60 centis erkényládába max 3 tövet tegyél. Fehérözön, vagy valami hasonló, bőtermő palántákat vegyél.

A borsót én sem ajánlom, nagyon nagy a helyigénye.

2014. jún. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A kérdező talán Buenos Airesben él, ott február-március egész jó időszak a paradicsom éréséhez. :)


Ha eltaláltam, a borsóültetéshez még kicsit korán van.

Ha nem találtam el, akkor meg későn.

A borsónövény növekedéséhez rövid nappalok kellenek, azaz most elültetve szabad földben is kb. 10 cm-esre nő, és máris elkezd virágozni. A kevés levél miatt a megjelenő 1-2 hüvelyben is csak 1-2 szem lesz. Erkélyen ezt a komoly termést csak szakértelemmel lehet létrehozni, amatőrnek legfeljebb nagy szerencsével sikerülhet.


A paradicsomot elég jól leírták, lényeg, hogy vagy determinált növekedésű kisebb cserépben, vagy normál növekedésű, vödörben. Tápoldatozás a virágzást követően fontos, addig kitart a földben lévő anyag.

2014. jún. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerves trágyához csak megfelelő helyeken lehet hozzájutni, hiányakor megteszi a lassan lebomló műtrágya is. Van direkt a zöldségfélékre kialakított változata. Nagyon hatékony.

A futóborsó régi szerelmem, csodálatos termése van. Ezen a képen


[link]


felbuzdulva idén vetettem ládákba is a kerti sorokon kívül, szépen növekednek. Kanadában lehet kapni magot, és persze nálunk, de hogy még hol, azt nem tudom. Később tudom megmondani kísérletem eredményét, de talán érdemes másoknak is kísérletezniük.

2014. jún. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A borsó csíraképződése 7 fokos talajhőmérsékletnél beindul, tehát azt nyugodtan vethetnél, de erkélyre tényleg nem érdemes. A paradicsom viszont jó ötlet.
2014. jún. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem is a hideg a baj a borsónak, hanem mint írtam, a meleg, és a hosszú nappalok.

Próbáld ki, ha nem hiszed. Arasznyi egyszálas lesz, mikor már virágzik, és a virágok többsége nem is fog megporzódni, de ami igen, abban is csak 1-2 szem lesz. Negyed kiló borsó elültetésével nem tudsz negyed kiló zöldborsóhoz jutni.

2014. jún. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Valóban, borsót itthon ilyenkor már kár vetni. A borsó nem tűri a kánikulát. Augusztus végén, szeptember elején másodvetésként a rövid tenyészidejű jó termést hoz a kertben. Ha szerencsénk van, kac.
2014. jún. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!!!
2014. jún. 5. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!