Kezdőoldal » Otthon » Kert » Piros szőlőt-azt hiszem...

Piros szőlőt-azt hiszem otelló- lisztharmat ellen kell e permetezni és mivel?

Figyelt kérdés
Thiovittal egyszer már leégettem.

#permetezés #szőlőpermetezés
2014. júl. 9. 09:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
3. vagyok: én leírtam a történetét, Othello szőlőt nem termelünk! Viszont rá lehet oltani Kadarkát vagy más, piros bogyójú nemes szőlőt.
2014. júl. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Igen sok baromságot sikerült itt leírni.

(Már feltételezve, hogy tényleg Othellóról van szó, mert az nem piros, hanem kék szőlő.)

1. Az Othello közismerten kénérzékeny, ezt mindenki tudja, aki egy kicsit is ért a szőlőkhöz.

2. Lisztharmat nem nagyon bántja, ha nagyon-nagyon ritkán mégis, akkor még utólag is el lehet kapni felszívódóval, pl. Topas-zal.

3. A peronoszpórára viszont átlagosan érzékeny, ez ellen nem árt permetezni. Én pl. Amistarral szoktam évi kétszer, amikor a többi fajtát is. (Ugyanaz, mint a Quadris.)

4. Az Othello tényleg észak-amerikai, egy interspecifikus fajta, magyarul hibrid, egyik őse európai. Viszont nem alanynak hozták be, nem is oltanak rá, mert arra nem igazán jó, hanem az oltás elterjedése előtt ezt ültették - többek között - saját gyökerű fajtának, miután az európai saját gyökerűeket kipusztította a filoxéra.

5. "Noha" nem a direkttermők bora, hanem egy konkrét fajta, a Noah (Noé) nevű szintén amerikai fajta bora. Ezt "magyarosítva" Noha vagy Nova néven ismerjük.

6. Az Othello nem a múlté, kiskertekben még mindig nagyon elterjedt.

Borát ugyan nem szabad forgalmazni 2000 óta, de saját fogyasztásra szabad csinálni, magát a szőlőt meg (csemegeszőlőként) korlátozás nélkül szabad forgalmazni is, mi is áruljuk, és nagy rá a kereslet. Részben a jó íze, részben gyógyhatása, a magas pektin- és rezveratroltartalma miatt.

7. Nagyon sokan szeretik a borát. Kátrány ugyan nincs benne, ez egy legenda, sőt a mérések szerint a betiltását okozó metilalkoholtartalma is a direkttermők közti egyik legalacsonyabb, jól kezelve az európai vörösborok átlagát tartalmazza csak, az engedélyezett érték tizedét.

2014. júl. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
2-es ebből már nem mosod ki úgy sem magad. Kit érdekel a google , van két sor lugasom Otellóból.
2014. júl. 10. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ketteske-heteske-tizeske! Ha nem csak jártál volna az általános iskolába, hanem ott tanultál is volna, akkor nem írnál olyan szamárságokat, hogy az Othello a régmúlté, és kátrányt tartalmaz. És a kocsmai ivócimborák hantáit sem szabadna elhinni, hogy tilos forgalmazni. Akkor már inkább a google-ből tájékozódom, mint ilyen balgaságokat elhiggyek. Te adod elő magad szőlőszakértőnek, aki minden csínját-bínját ismeri a szőlőnek, de még a kérdező kérdését sem bírod felfogni rendesen. És az árakkal pláne nem vagy tisztában, ne higyj az informátorodnak, aki szerint a Topas vagy a Quadris egy évnyi borába fog kerülni, mert ez így nevetséges! Szóval a hőzöngés helyett egy igazi szőlészt, borászt is meg kellene kérdezned ezekről a témákról, mert leamatőröztél és leidiótáztál itt mindenkit, de a hozzászólók mind tisztában vannak azzal, hogy ki is az igazi amatőr közöttünk...
2014. júl. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy foglalkoztok a problémámmal. Nekem "emlékbe" van apámtól 3 tő piros szőlőm. Enni szoktuk, bort én nem készítek. A lombja nem szokott beteg lenni, de főleg a másodvirágzásból származó fürtökön fordult elő lisztharmat. Úgy hallottam, hogy azt megelőző permetezéssel lehet kivédeni. Erre irányult a kérdésem.
2014. júl. 10. 17:30
 16/16 anonim ***** válasza:
Nincs mit , szívesen. Sajnos egyes emberek kényszert éreznek aziránt hogy mindenhez hozzászóljanak ha értenek hozzá ha nem.
2014. júl. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!