Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fűkaszát vegyek és hol?

Milyen fűkaszát vegyek és hol?

Figyelt kérdés
35-40 ezer körül szeretnék rászánni. Nem akarom túl sokat sem dolgoztatni. Ebben az árkategóriában érdekelne olyan márka amire lehetőleg adnak legalább 1-2 éves garanciát is. Teljesítmény, alkatrész beszerezhetőség mindent összevetve szeretnék vhol kifogni egyet. Tesco, praktiker, lidl, stb nagyobb áruházak között hol találnék megfelelőt? Aki tud kérem segítsen!

2014. júl. 9. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Al-ko. 44 körül van s jó darab. Tapasztalatból mondom.
2014. júl. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősömnek van benzinese és nemrég vett egy ilyet az OBI-ban mindössze 15 000 Ft-ért.


[link]


Ez 1 kW-os és maximálisan meg van vele elégedve, mivel a benzinese sem nagyobb teljesítményű. Ráadásul az áram olcsóbb és az elektromos nem is olyan hangos. Én is ilyet fogok venni miután hoznak újra az OBI áruházba. Van hozzá három ágú bozótvágó kés is, ami gond nélkül vágja az ujjnyi vastag csipkebokor és más bozótot, tehát a gazt is. Sokat használtam neki mindkettőt, benzines még ingyen sem kellene, pedig rám is akarta sózni néhány ezer Ft-ért.

2014. júl. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

[link]


itt ezek 30 körül? Vagy ezek túl kínaiak? Sajnos azt nem írják mennyi garancia van rájuk.

A greanfield, strauss, redstorm és hasonló kínai márkákat is nézegettem, de fontos lenne a garancia.

Egy másik kérdésben írtak egy fűkaszát 35-ért ami a lidl-ben kapható 3 év garanciával, de a honlapjukon nem tudom megnézni, eljárkálni ezekbe az áruházakba is sok idő.

Amit a netes kereső kihoz abból tudok válogatni, de vmi olcsó megbízhatót szeretnék.

2014. júl. 9. 18:51
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A 2-es vagyok újra. Azt elfelejtettem mondani, hogy hajlított szárút ne végy se benzinesben, se elektromosban. Mert többen mondták hogy hajlékony tengely van benne ami idővel kifáradás miatt eltörik. Míg például ennek egyenes a szára:


[link]


Kínait se végy, mert beindítás esetén tönkremehet.

2014. júl. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


A benzines azért lenne jobb, mert nincs a közelben áramcsatlakozó és elég hosszú hosszabbító kellene :/

A kínai is lehet megbízható ha garanciás nem? Bár az is kérdéses mikre terjednek ki a garanciális feltételek.

2014. júl. 9. 19:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Bár nekem komolyabb gépem van mert nagy területre használom de az Al-ko ról jókat hallottam ház körüli munkára.
2014. júl. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül olcsó az olcsó.Gondolj csak bele ,mennyi egyéb tartozok bele az eladási árba .Mert egy silány anyagból készült hobbi kategóriába sorolt fűkaszáról van szó .Irhatnak akár 3 év garanciát is,mikor meghíbásodik

azonnal tudatja veled az eladó,és a szervíz is,ide más garancia kötelezettség van . 40 ezerért vettem az MTD 790 est.Nem munkavállalásra ,csak a kisebb telkemen a fűvet időnként lekaszálni .Ezt az első évben vagy 4 x tettem meg.

A következő évben másodszor már nem is tudtam,alapjáratban .Már tul vagyok a 6 hónapon,nincs garancia hobbi gépre .De télen nem fűnyiróztam.Az őket nem érdekli.Akkor most számoljunk,ha 3 év garanciát adnak,mennyi időre is terjed ki ? Jó indulattal 12 hónapra .Kinai motorral szereltet semmi kép sem vegyél .

egyszerüen szétszakadt a hajtókar.

2014. júl. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezek az olcsóak kivétel nélkül kínaiak. Az Al-ko is már vagy tíz éve kizárólag Kínában gyártat.

Amiket linkeltél, azokat 20 alatt lehet megkapni piacon, ennyi erővel vehetsz kettőt, aztán egyikből javítod a másikat, utána eldobod őket.

Ha boltban veszed, akkor kötelező az 1 év garancia, de hogy két kép is tönkremenjen egy év alatt csekély használattól, az nem valószínű.

Ha csak mint fűszegélynyírót használod, akkor elég az 1 LE, ha már 20 centis fűhöz használod, akkor kell a 1,5, gazos területhez meg legalább a 2.

Piacon 25 körül van a Demon nevű, 5,2 LE, azzal már elég tisztességesen lehet haladni, nem szálanként kell levadászni a füvet. Nem ipari felhasználásra van persze, de ha évente csak 5 órát használod, akkor bírni fogja jópár évig.

2014. júl. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!