Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ismeritek/használjátok otthon...

Ismeritek/használjátok otthon a gyomnövényre a paré szót, vagy ez csak felénk találták ki?

Figyelt kérdés

Két eltérő tájegységről is kérdeztem emberkét, de egyik se tudta mi az, szóval lehet, h csak felénk találták ki??? :D

Előre is köszönöm a segítséget.



2014. júl. 13. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, még Pesten is használjuk, de ezt főképp a disznóparéj és egy szintén elágazó gyorsnövésű faj esetében, továbbá a többi 30 centinél nagyobbra növő gaz estében. Például a porcsinnál vagy taracknál nem.
2014. júl. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De örülök neked egyes, azt hittem, h ez a szó nem is létezik. :) Én a porcsint pl. nem ismerem, a tarackot legalább igen. :D De olyankor használom ezt a szót, amikor elakadok jóformán a gazban, ezt a 30-es dolgot még nem hallottam.
2014. júl. 13. 13:46
 3/7 anonim ***** válasza:
A paré egyfajta gyomnövény. Van a sima, fényes levelű, ezt hívjuk egyszerűen parénak, a cakkor levelű a disznóparé. Az egyéb dudvát gyűjtőnéven simán gaznak hívjuk. Persze lehet őket a nevükön is emlegetni, de annyi van belőle, hogy egyrészt soknak nem is tudjuk a nevét, másrészt kinek van türelme mindet felsorolni, miközben mérgesen gyomlál.
2014. júl. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, az Amaranthus családba tartozó, Amerikából behurcolt növénycsalád neve a paraj vagy paréj. (Felénk parajnak nevezik.)

A spenótra is alkalmazzák ezt a szót, de az nem ez a növényrokonság.

2014. júl. 14. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez már lehet csak az én fejemben van így, de ha azt mondom paréj, akkor valami nagy, cakkos vagy szőrös levelű, vastag szárú növényre gondolok. Ha gaz, akkor fűszerű vagy vékony indájú futónövényre. Ha gyom vagy dudva, akkor az olyan kis növény ami a veteményesben jön fel és kikapáljuk.

Azzal még nem tudtam megbékélni hogy a spenótra azt írják "paraj" :D

2014. júl. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Disznóparéj=porcfű ( polygonum aviculare )
2015. szept. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát nem, kedves barátom.

Elég lett volna a gugliba beírni, hogy lásd, mekkora baromságot írtál.

Itt van egy felsorolás, megnézheted őket, ha a képkeresőt használod.

[link]

2015. szept. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!