Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mitől sárgul be a medence vize?

Mitől sárgul be a medence vize?

Figyelt kérdés
Eleinte kútvízzel töltöttük fel de besárgult,aztán kb 4.re csapvízzel de beleesett az eső éd besárgult,aztán most 5. próbálkozásra is csapvíz van benne,kombinált lassan oldódó tabletta,letakartuk ponyvával,vízforgató is megy,tegnap szép volt még a vize de ma reggelre megint sárgás/zöldes nemtudom mitől lehet.Ötletek,tippek?Besteay streel pro aluminium vázas medence 3 méter átmérőjű kb 4400 literes.A tabletta pedig algaölő,klór,pelyhesitő,ph szabályzó..Mit csináljak?

2014. júl. 17. 13:07
 1/4 anonim válasza:
csak máskor ne pisilj bele a medencébe és ennyi :D
2014. júl. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát te tréfa répát reggeliztél az biztos ;)
2014. júl. 17. 13:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Több helyen le van írva itt is a GYK-n, hogy miképp, csak be kell írnod a keresőbe a medence kulcsszót és ott sorakoznak a megoldások. Mert gondolom sejted, hogy előtted már isten tudja mennyien feltették ezt a kérdést.

Azért összefoglalom: a vized valószínűleg algás. Miért? Mert nem jól csináltad. A leírásodból az derül ki, hogy van egy papírszűrős vízforgatód és a feltöltés után beletettél egy multi tablettát. Az, hogy csapvízzel töltötted fel, nagyon dicséretes. Legalább a vassal nem kell küszködni. Azért a szűréssel kapcsolatban jó lenne tudni, hogy mennyi időnként tisztítod a papírbetétet?

De a legfontosabb, hogy a megfelelő technológiai sorrendet betartsd. Tehát

1. feltöltöd a medencét csapvízzel és megvárod, amíg felmelegszik. Ez ilyen pici medencénél hamar megy.

2. megméred a PH értékét (valószínűleg magas lesz) és beállítanod 7,2-7,6 közé (az emberi szem PH-ja 7,4). Ezt az ún. PH mínusz vegyszerrel lehet elérni, dobozán rajta van hogyan kell adagolni. Ha alacsony a PH (ez ritka) akkor van PH plusz, de a szódabikarbóna is jó. Miért fontos ez? Azért, mert ha határértéken kívül van a PH, az irritálja a bőrt, károsítja a gépészetet, de ami a legfontosabb, a klór nem tudja kifejteni a hatását! Azaz bealgásodik (opálosodik, besárgul, bezöldül) a víz.

3. Amikor jónak méred a PH-t, szükséged lesz gyorsaklórra. Klórgranulátumra. Esetleg tabletta formában is lehet kapni. Ez a tartós klórral szemben gyorsan kifejti hatását, de hamarabb le is bomlik. Viszont ezzel kell beállítanod a víz klórszintjét 0,4-0,8 mg/l értékek közé.

4. Ha jó a PH, beállítottad a klórt, UTÁNA bele lehet tenni a multi tablettát, természetesen úszó adagolóban. Mert közvetlen a medencébe soha semmit nem teszünk. A vegyszereket külön edényben oldjuk fel, utána adagoljuk.

A multi tablettában van minden, ami kell és lassan oldódik, de ettől függetlenül időnként érdemes nézni egy mérőcsíkkal a vízminőséget, mert esetleg a klórt pótolni kell és a PH is elcsúszhat.

Úgy tudom, hogy a multi tabletta viszont nem működik jól együtt a papírszűrővel, valószínűleg mert pelyhesítő (flokkoló) is van benne. Nem tudom ez mennyire probléma a gyakorlatban, ugyanis én homokszűrőt használok.

Ezt a vizet most ereszd le, sikáld ki a medencét belülről, permetezd be enyhén algaölő folyadékkal, töltsd fel újra és abban a sorrendben végezd el a vegyszerezést, ahogy írtam. Amennyiben betartod a leírtakat, használaton kívül takarod, lábmosót használtok, forgatod a vizet, közben tisztítod a betétet, akkor többet nem kell cserélned a vizet a nyáron. Csak pótolni amit kipancsoltak a gyerekek, meg elpárolgott.

Több mint 10 éve kezdtem medencézni, én is bezöldültem először. Akkor megtanultam hogyan kell szakszerűen eljárni, azóta nekem még csak opálos sem volt a vizem. Mindig átlátszó, kristálytiszta, még ha egy hétig le sem veszem a takarót eső miatt. Júniusban feltöltöm, szeptemberben leengedem.

Most egy 23 köbméteres medencét használok, igaz homokszűrővel (ez nagyban megkönnyíti az életet) és UV-C lámpát is bekötöttem a rendszerbe (tizedannyi klór kell).

Heti 15-30 percnél többet nem kell medence karbantartásra fordítanom.

2014. júl. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Maca111 válasza:
Nagyon okos vagy úgylátom nekem ponta kobiklórtól sárgult be mi a teendő kérlek segíts ki köszönöm
2023. júl. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!