Kezdőoldal » Otthon » Kert » Frissen szedett bazsalikom...

Frissen szedett bazsalikom szárítása?

Figyelt kérdés
Sziasztok, most szedtem a kertben már virágzó görög bazsalikomot, és apróra vágtam, zacskóztam, fagyasztóba tettem. Az lenne a kérdésem, hogy ha ezt a felaprított bazsalikomot kitenném kiterítve a napra, akkor megszáradna úgy, hogy az illolajtartalma is megmarad?
2014. júl. 19. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Előbb szárítják, utána morzsolják. Nagyon nem szokták kitenni a szabadba a felvágott dolgokat, mert jön egy szél és huss, az egészet szétszórja. Általában az öregek padláson vagy csűrben szárították, ahol száraz, meleg a levegő, de nincs szél.
2014. júl. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, az ízanyag és illóolaj harmada kb benne marad, teljesen jól használhtó pl. télen, de azért sokkal jobb a zöldfűszer amit keveset locsoltak.
2014. júl. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, azért aprítottam előbb, mert valahol azt olvastam, hogy fagyasztani kell, mint a petrezselymet, aztán most olvastam, hogy van, aki szárítja. Azért kérdeztem, hogy még kitehetem-e száradni. Vagy lehet sütőben szárítom ki, azt nem tudjátok véletlen, hogy hogyan kell pontosan?
2014. júl. 19. 13:05
 4/4 anonim ***** válasza:

A boltban kapható tasakos fűszerek is szárítva vannak, ugye, talán már láttál ilyeneket...


Napon szárítani semmit nem ajánlatos, mert romlik a minősége.

Vékony rétegben elterítve valami meleg, napsütéstől védett hely kell, pl. padlás, gyorsan átforrósodó, padlás nélküli melléképület, üveges terasz, de bármi egyéb is megfelel, ahol a közvetlen nap nem éri és a szél nem szórja szét.

2014. júl. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!