Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor virít már el a páfrányfe...

Mikor virít már el a páfrányfenyő?

Figyelt kérdés
Kibírhatatlan a bűze, áprilisban kezdett termést hozni és azóta szagoljuk ezt az undorító szagját! Panelban élünk és teljesen elbüdösíti a lakásunkat, nem tudunk mégcsak szellőztetni sem, itt van közvetlenül az ablakunk előtt. Valaki tudja, hogy meddig virít, akár télig is? Köszi, fontos lenne!

2014. júl. 21. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


Itt az áll hogy hogy a termése akkor áraszt szagot, amikor az a földre lehullik, és szétnyílik.

Hogy meddig hoz termést azt nem tudom. De talán jobb lenne jelezni a problémát az önkormányzatnak vagy a park fenntartóknak, hátha kivágják, vagy jobban oda figyelnek a termések eltakarítására.

2014. júl. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Igen, pont erre gondoltam, mert elvileg parkokba, lakott területre nem is lehetne nekik ültetni. És van rá esély, hogy egy ember miatt nekiállnak és kivágják. Szerintem nem sok esély van rá, de akkor viszont el fogunk költözni...
2014. júl. 22. 10:00
 3/10 anonim ***** válasza:

Hol van ez a páfrányfenyő?


A virágát nem olvastam, hogy büdös lenne, a termése meg késő ősszel bűzlik, amikor a hideg miatt nem terjednek úgy a szagok...

2014. júl. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor elnézést elírtam, nem virágot akartam írni, hanem termést. Ha kiállok az erkélyemre, akkor a fa lombkoronája közvetlenül előttünk van. Állítólag áprilistól "érik" és mi pont áprilistól kezdtük el érezni. Januárban költöztünk ide, eddig nem éreztük. Tudsz valami megoldást esetleg?
2014. júl. 22. 17:48
 5/10 anonim ***** válasza:

én csak parkban tudok termős páfrányfenyőről.

Hamarosan kimegyek megnézni (szagolni).


Van Pesten is a "belvárosban" valahol, de oda csak porzós fákat telepítettek...

2014. júl. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy talajon egyáltalán nem érezni, vagy csak egy picit, csak 4. 5. emelet környékén a legerősebb. Tehát az önkormányzat úgyse fogja elhinni, csak ha bejön a lakásba!
2014. júl. 22. 19:09
 7/10 anonim ***** válasza:

már pedig, ha téged zavar a közterület fájának szaga, akkor az lehet hogy birtokvédelmi ügy.

menj be a jegyzőhöz és panaszkodj nála.

Hol laksz?

2014. júl. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Inkább nem árulom el... Borsod-megye..
2014. júl. 22. 20:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha egy ember miatt nem is, de mivel panel nem te vagy az egyetlen lakó. Gyanítom a többieket is épp úgy zavarja.

Beszéljetek a közös képviselővel hogy ő menjen be az önkormányzathoz, de ha kell minden lakó egyenként menjen be, vagy írjon levelet. Biztosan történik valami.


Igen elvileg közterületre csak porzóst szokás ültetni, de fiatal csemeténél ez szinte megállapíthatatlan hogy porzós vagy termős, viszont miután kiültetik a kutya nem foglalkozik vele. Valószínűleg nem is tudják hogy elcseszték.

2014. júl. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm....
2014. júl. 24. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!