Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi támadta meg a cseresznyefám...

Mi támadta meg a cseresznyefámat illetve az almafát? (kép lent)

Figyelt kérdés

cseresznyefa(idei termes nagyon rossz volt: kicsi,kukacos)

[link]

[link]

[link]

[link]


Almafa(folyamatosan hangyák járkálnak rajta ez nem tudom jót tesz-e talán az első képen látszik is)

[link]

[link]

[link]


2014. júl. 24. 13:57
 1/4 anonim válasza:

Nem vagyok szakértő, ezért csak édesapámtól tanultak alapján tippelnék:


A cseresznyefa lehet hogy moniliás, de nem látom hogy az egész ágnak a vége elszáradt volna. Ha van olyan ág ami teljesen elszáradt akkor az lesz, ha nincs akkor valami más. A kukacokat nagy valószínűséggel a cseresznyelégy okozta, az ellen sárga ragacsos lapokkal szoktunk védekezni (persze ez se mindig működik) .


Az almafa nekem nem tűnik betegnek, a levelei inkább olyanok mintha jégeső szaggatta volna szét. A hangyák legtöbbször levéltetűt jelentenek, nézd meg jól a levelek szárait és a hajtást.

2014. júl. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Cseresznye:

Blumeriellás levélfoltosság. A gazdaboltban kérj valami felszívódó szert ellene. Rezet vagy egyéb kontakt szert ne vegyél meg, mert azok csak megelőzésre jók.

A betegség már feltehetőleg nem aktív, viszont mégis érdemes permetezni, hogy jövőre ne legyen ilyen erős a jelenség.


Az almánál valóban a levéltetű a legjobb tipp, annak a mézharmatát eszik a hangyák.

Valószínűleg nem csak a levéltetűtől ilyenek a levelek, hanem lisztharmat is van. Topas-t vagy egyéb szert használj a tetűirtóhoz keverve.

2014. júl. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Idén mar kettő barackfát elvesztettem :( remélem megmaradnak ezek.
2014. júl. 26. 18:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezek a dolgok nem viszik el a fákat.
2014. júl. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!