Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tegyek, hogy a paprika ne...

Mit tegyek, hogy a paprika ne dobja el a virágait?

Figyelt kérdés
Szépen fejlődnek a tövek, folyamatosan hozzák a virágokat, de amint elszárad a virág és megjelenik a pici paprika, elsazárad a szára és leesik. Olvastam, hogy ez a túltrágyáztól lehet, de nem is trágyáztam. Mit lehetne tenni?
2014. júl. 28. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Mondanám, hogy locsolni, de most van elég eső. Valamilyen tápanyaghiány okozhatja. Kálium, foszfor, nem tudom. A virágnak sem tesz jót ha víz éri.
2014. júl. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Esetleg fotót tehetnél fel, hogy látszódjon, milyen módon szárad el a virág. Hátha valaki meglát valami árulkodó jelet.
2014. júl. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Majd megpróbálom lefotózni. Locsolom rendesen, a napokban mondjuk nem kellett :)


Akkor dobja el, amikor a virágból már kis paprika lenne. Elsárgul a kacs (vagy ahogy hívják) és leesik mindenestől. Egy-egy parika van a töveken, az összes többit eldobta. Fehér és erős paprika, mindkettő ezt csinálja. 6 tő van összesen, hobbi inkább. A paradicsony viszont gyönyörű, ugyanabban a földben. Rengeteg van rajta, már érik is. Nektek ment a zöld kéz, de ha bárkinek ötlete van, kap ő is!

2014. júl. 29. 02:59
 4/6 anonim ***** válasza:
2014. júl. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Esetleg keress rá a xanthomonas nevű betegségre. Az is okoz virághullást. Réz tartalmú permet kellene neki. Feltehetően az öntözővíz (gyűjtött esővíz ?) volt fertőzött.
2014. júl. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, mwgpróbálom!
2014. júl. 29. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!