Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan tegyem rendbe egyedül...

Hogyan tegyem rendbe egyedül az 1034 m2 nagyságú telkünket?

Figyelt kérdés
Teljesen gazos, elhanyagolt, mert a családban nagyon sok jogi dolog(válások,ajándékozás,öröklés,perek...) volt mostanában és ezért mindenki elhanyagolta,azt hitték egyikük felelõssége sem a rendbetétele... én csak 16 vagyok és ráadásul lány... mégis szeretnék ezért dolgozni,mert vmikor régen imádtam itt lakni. Szerintetek hogyan kezdjek neki? Mik a tanácsaitok? Köszi

2014. aug. 6. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi a celod vele? Fuves, viragos kert vagy vetemenyes?
2014. aug. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Keresnék valakit akinek van egy rotációs kapája vagy egy lova és beszántatnám vele az egész földet. Esetleg még előtte ha van idő legyomirtóznám (permetezés) és megvárnám míg a gaz elsárgul. Ez azért lenne célszerű, mert akkor nem kerülnek a földbe magok sem.
2014. aug. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Van udvar és külön kert rész. Na meg olyan sávok, ahol valaha virág volt. Vegyesen szeretném a kettôt, a kertben meghagynám a gyümölcsfákat. Kisebb ládákban gondolkodtam, abban már règebben mûködött a palántázás. Nincsenek nagy cèlok elsôre, talán "csak" a fû rendbetètele,gyomtalanítás.

Tènyleg 16 vagyok nincs pènzem rotációs kapára... se lóra. Marad a jó öreg ásó... az erô ès eltökèltség megvan hozzá :)

szerintetek milyen mûtrágya lenne jó?így õsz felè inkább káliumos nem? Köszönöm a gyors válaszokat :)

2014. aug. 6. 16:51
 4/9 kovpet ***** válasza:
100%

Rendszeresen sportoló, életerős és egészséges felnőtt férfi vagyok, de ha fel kellene ásnom 1000+ négyzetméternyi elvadult, gazos, száz éve műveletlen földet, akkor inkább elmenekülnék külföldre. Akár Afrikába is, mindegy, csak ne kelljen :)

Ez NAGYON nehéz munka, szerintem is próbálj szerezni gépi segítséget. Valakinek csak van, de ha más nem, kölcsönzöl.

2014. aug. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A gerinckezelés drágább lesz, mint a rotációs kapa kölcsönzése, elhiheted. Műtrágya pedig felesleges, ha a kert most gazos, akkor 1-2 évig szépen fog benne minden teremni, mert pihent a föld. Ha pedig mindenáron trágyázni akarsz, akkor igazival, sokkal hatásosabb és olcsóbb.
2014. aug. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy részét elkeríted, és odaraksz néhány birkát, vagy ha a víz nem gond, libát. Azok szépen rendben tartják neked, amíg te a a terület többi részével bíbelődsz.
2014. aug. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondanam, hogy vegyel Glialkat, azzal minden gazt kiirtasz, es utana mehet a felasas. De ez tenyleg iszonyat munka. Senki sem tud segiteni neked?
2014. aug. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Napkiraly ***** válasza:

Többféle koncepció létezik a problémádra. Mivel kevés a pénzed,ezek jórésze nem alkalmazható.

Két fő irány marad a számodra:

-Gondozásmentes,sűrű, árnyékoló növények telepítése:

előnye, hogy a terület gondozásmentes lesz,mivel olyan mértékben árnyékolnak, hogy az aljnövényzet nem tud megnőni,sűrűn elburjánzani. Hátránya, hogy idő amíg megnő. viszont olcsó (dió, mogyoró, vadszilva, akác)

-Gép beszerzése: egy 16 éves lány számára nem csak a beszerzése problémás,hanem a fenntartása (karbantartása) is.

Léteznek ún. "alternáló kaszák",ezek nem női kézbe valók,gyorsan,hatékonyan letarolják a területet, és az alapgépeik azonosak a rotációs kapákkal. 100ezer forint alatt megúszhatod

A te szempontodban a leglogikusabb megoldás egy nem kínai gyártású önjáró benzines fűnyíró beszerzése (újonnan). Bár ezzel a terület fűvágása időigényesebb,sokáig probléma nélkül használhatod, 70-80 ezer forintból beszerezhetsz egyet (az elterjedt olcsó 3 betűset kerüld).

Másfajta kertgondozásba nem célszerű belefognod. A terület tulajdonosai nem érzik a magukénak a problémád, előbb-utóbb eladás mellett dönthetnek (ez a beleölt munkádat eredménytelenné teszi), illetve 3-4 év múlva te dönthetsz úgy, hogy önálló életet kezdesz, és akkor szintén értelmetlenné válik a munkád

2014. aug. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1x kiszedni, vagni a fakat ami nem kell,

aztan johet vki kaszaval vagy szegelynyiroval

osszegyujtod, elegeted.

aztan lehet szantani, vagy funyirozni stb

en igy csinaltam.

2014. aug. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!