Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért nem világít az egyik...

Miért nem világít az egyik napelemes, kis földbeszúrható kerti lámpa?

Figyelt kérdés

Láttam a media marktban kerti lámpát, vettem is kettőt próbaként, első este nem világított egyik sem, megnéztem miért nem, be kellett kapcsolni. Mind a 2-őt bekapcsoltam, az este mind a kettő világított, de azóta az egyik nem világít, megnéztem, be van kapcsolva, és 1 méterre vannak egymás mellett. Miért nem világít az egyik?mit lehetne tenni,vagy megpróbálni?

egy darab 500 forint volt,szóval olcsó cucc,nem olyan jó,nem is világítanak olyan fényesen.ha valaki tud javasolni másik kerti lámpát amit nagyon jó,mondjuk obi vagy baumaxban akkor az jó lenne,és hogy mit lehetne ezzel a lámpával csinálni?


2014. aug. 8. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi is vettünk egy üzletben 3 db ot/1000 ért.Az egyik nagyon gyengélkedik,már 2 nap után.Ez van,ki kell fogni,nem egyforma jók az akksik .
2014. aug. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezek a lámpák rém egyszerűek: felül napelem, mellette érzékelő, van benne egy pici akku, egy kapcsoló meg egy izzó/LED.


Első lépésként a tetején lévő érzékelőt takard el a kezeddel, ettől el kell kezdenie világítani ha be van kapcsolva. Esetleg kapcsold ki, kapcsold vissza és megint.

Ha kosz van rajta, akkor töröld le - ha az érzékelő folyamatosan sötétet érzékel egy sárpötty miatt, akkor világítani akar állandóan, de ugye többet fogyaszt mint amennyit a napelem termel, így egy idő után már nem tud világítani.

Ha semmi változás, akkor harmadik lépésként nézd meg van-e valami jótállás rá, ha van akkor vidd vissza.

Ha nincs, akkor szét lehet szedni, megnézni mi van a belsejében, hátha csak valami magától értetődő apróság. Viszont ilyen olcsó távol-keleti mütyürökhöz pótalkatrészre ne is számíts, maximum ha értesz az elektromossághoz egy kicsit tudod helyettesíteni a belsejében az alkatrészeket.


Az összes ilyen napelemes csoda hajlamos hibát produkálni, hidegebb időben alig világítani, 1 szezon után kipurcantani az akksit (ha nem megy tönkre, akkor is lassan csökken a kapacitása meg emiatt a lámpa fényereje/világítási ideje).

2014. aug. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Volt ilyen nekem is, az egyik pár nap után kipurcant. Nagyon olcsó, így nem foglalkozok azzal, hogy visszavigyem. Szét szoktam szedni, egyszerű a felépítésük. Kontakthibákat keresek, a kapcsolók szoktak kontaktosak lenni, első dolgom, hogy ezeket kikötöm. Ha mutatja a működés jeleit, akkor rendben. Aztán ha nem, akksicsere. Más nem nagyon van ami el tud romlani. Van itthon néhány akksim amit már semmibe sem mernék használni, de a lámpák évek óta ilyen akksikkal működnek. :D Télire beviszem a lámpákat és kiveszem az akkukat, nap sem süt, fél-egy óra világításért nem éri meg.
2014. aug. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet, h megtelt vízzel.

(Én napelemes vakondriasztóval jártam így.)

2014. aug. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gondolom az az AA aksi kimerült benne végleg. A napelem ezt tölti. Esetleg beázott, bepárásodott valahol és zárlatos.
2014. aug. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Vacak benne az újratölthető elem! venni kell bele újat!
2014. aug. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!