Kezdőoldal » Otthon » Kert » Sárgul a fekete kálám levele....

Sárgul a fekete kálám levele. Mit lehet vele csinálni?

Figyelt kérdés
Ballagásomra kaptam egy gyönyörű kálát. Azt mondták a kertben jól fogja érezni magát, sok vízre van szüksége, és nem szereti a déli, erős napsütést. Mindent úgy is csináltam ahogy mondták. Ezek ellenére a kálám levele elkezdett sárgulni, most behoztam és kókuszrostba tettem abban sok ,,vitamin,, van neki, de itt se veszem észre hogy javulna. Kérlek segítsetek, mert nem szeretném ezt a gyönyörű virágot kidobni.

2014. aug. 10. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:

A kókuszrost az kimondottan tápanyagmentes ültetőközeg.

A kálák a tűző déli napot is elviselik, ha tavasztól kint vannak. (Én full napon tartom őket, és virágoznak minden évben.)

Ha nem tápoldatoztad, akkor elképzelhető, hogy a hiány miatt sárgul, vagy kicsi volt a cserepe és kiszáradt néhányszor, stb. Ezt ugye nem tudhatom, mert nem írtál róla semmit.

Sőt, még az is lehet, hogy túl korán kezdték hajtatni, és ugye a kála egy idő után leszárítja a leveleit, és majd tavasszal hajt ki újra. (De azért most még korainak tűnik.)

2014. aug. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tápanyagoztam, milyen tápanyagot adhatok neki? Kimondottan Kálára valót még nem találtam. Más is jó rá?
2014. szept. 2. 08:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Kimondottan kálára való nemigen létezik.

De az általános tápoldatok megteszik.

2014. szept. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat :) akkor megpróbálom tápozni őket :) remélem sikerülni fog
2014. szept. 3. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!