Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megöntözhetem már az Orchideámat?

Megöntözhetem már az Orchideámat?

Figyelt kérdés

Több mint egy hete nem kapott vizet, mert azt olvastam több helyen is, hogy ha még párás az átlátszó cserepe, és a kikandikáló léggyökere zöldes, akkor még ne öntözzem. Viszont mindenhol azt írják, hogy 5-7 Naponta kell locsolni...

Ajándékba kaptam a növénykét, és ezelőtt sohasem tartottam ilyet, és nem szeretném hogy baja essen.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. aug. 16. 09:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen meglehet, de állott csapvizet használj.
2014. aug. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hát,nem tudom...Ne a kinti léggyökereket nézd,hanem ami a cserépben van.Ha már olyan "aszottnak",száraznak tűnik,akkor kell"locsolni.Én amikor vettük ,akkor hetenként "fürdettem",kb.15 percig,mert azt mondták.Majdnem kárt tettem benne.Mióta 10-14 naponként fürdik,a legnagyobb melegben is,kb.5 percig,azóta tök jól vannak(igen ,közben vettünk még kettőt).Tápozást ajánlom.
2014. aug. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Akkor nem feltétlenül nagy probléma, ha nem tartom be a heti egy locsolást.

A belső gyökerei is zöldesek, szürkülni egyiket sem látom.

2014. aug. 17. 02:38
 4/5 anonim válasza:

Ha lepkeorcshideáról beszélünk, akkor én rácáfolnék minden előírásra...szüleimnél régen én is minden szabályt betartottam, aztán albérletben úgy alakult, hogy kb csak orchideám volt és a fene sem szórakozott ennyit velük:

kapott mindegyik átlátszó orchidea kaspót, fényes ablakba kerültek hetente/két hetente sima csapvizet öntöttem a kaspóba, havonta tápoldatot is kaptak és a haldoklás helyett folyamatosan virágoztak... szóval szerintem a hely a legfontosabb szempont :)

2014. aug. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Déli fekvésű ablakban van, azóta csak kétszer öntöztem meg, tápoldatozni még nem mertem. Igen, lepkeorchideáról van szó. :)

Az egyik alsó levele teljesen elszáradt, pedig nem hagytam a tűző napon. A többi ép és a Virágai is megvannak, bízom benne hogy megmaradnak. Nem tartom be a heti egy locsolást, több idő kell neki hogy szomjazzon. :)

Köszönöm szépen neked is a válaszodat! :)

2014. szept. 4. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!