Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mentat vettem a konyhaba....

Mentat vettem a konyhaba. Mikor kezdtem hasznalni a leveit, az ujak furcsak lettek. Megnyult az egesz, apro levelekkel, es ket level kozott volt vagy 3-4 cm hely. Most viaszavagtam majdnem tobol. Mit csinaltam rosszul?

Figyelt kérdés
2014. aug. 21. 10:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Fényhiányos.

Ha a konyhába veszel mentát használd fel rögtön.

Ha életben akarod tartani, akkor a kertbe rakjad, esetleg erkélyre vagy vehetsz neki speciális lámpát...

2014. aug. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mielőtt hozzád került, néhány napig volt csak a boltban. Előtte egy kertészetben kényeztették, mindent megkapott, hogy jól nézzen ki. Tápanyagokat, napfényt, nedvességet.

Attól kezdve, hogy megvetted és betetted a konyhába, csak egy kis nedvességet kap, mert néha megöntözöd. Se növénytáp, se napfény...

2014. aug. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A menta kintre való. Kertben áttelel, szépen fejlődik.

Nem szobába való, ott csak megnyúlik, felkopaszodik, elpusztul.

2014. aug. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Elképesztő számomra, hogy egyesek mit nem tudnak.



De azért csak sejtett valamit a kérdező, ha a kert kategóriában tette fel a kérdést...

2014. aug. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a valaszat aki a kerdesre valaszolt. Akkor nem is probalkozom uj vasarlasaval, ugyanis nincs lehetosegem kiultetni.
2014. aug. 21. 15:21
 6/8 anonim ***** válasza:
Ültesd át egy nagyobb cserépbe, nem feltétlenül kell kertben élnie (amúgy is kellene neki ott is egy elkerített rész, különben mindent elnyom). Normális földet szeretne, nem azt a tőzeges valamit, amiben "gyárilag" van, abban nem tud rendesen fejlődni.
2014. aug. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fényhiány. Tedd ablakba, ahol több fényt kap, hátha.

De odabent tényleg nem éri meg próbálkozni, én egyszerre ültettem kintre meg cserépbe bent. A benti az valami nagyon csenevész kis vacak lett, inkább csak vegetál tápoldat és jó föld ide vagy oda. A kinti sokkal hamarabb kihajtott és 20x nagyobb és szebb. Más kérdés, hogy nálam az se lett siker idén, mert valami megrágta. :(

De abban is van igazság, hogy nagyobb cserép kell neki. Hajlamos nagyon benőni a földet, egy kicsi cserépben nem fog elférni a gyökér.

2014. aug. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hat mondjuk meg az erkellyel megprobalkozhatom. Viszont ott meg nagyon meleg van,de ha minden igaz annyira melegek mar nem lesznek... Mindenkeppen atultetem. Koazi 
2014. aug. 22. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!