Kezdőoldal » Otthon » Kert » 1szál rózsát ki lehet gyökerez...

1szál rózsát ki lehet gyökereztetni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet csoda szép rózsát kaptam páromtól

hosszú , nagy stb

akarom hogy legyen belőle jó sokáig

lehetséges?


2014. aug. 23. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem. Főleg a nemesített rózsát. (Ami annyira szép szokott lenni).
2014. aug. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

nagyon kár

pedig gyönyörű egy szál rózsa és majdnem 1 méter

ilyen csodálatosat még nem láttam

2014. aug. 23. 20:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Megpróbálni meglehet. Levágod az alsó 30 centit, ledugod 20 centire és a tetejére borítasz egy dunsztosüveget és mindig nedvesen tartod a földjét. Ha nem fagy el télen, akkor lehet belőle valami, de szerintem már késő, tavasszal több esély lett volna az első virágzás után.
2014. aug. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Így van, az előző válasz tökéletes, nekem is vannak ilyen gyökereztetett rózsáim.

Amúgy fajtától függ, némelyik fajta nem hajlandó gyökeresedni, mások meg szobában, vázában is hoznak pár szál gyökeret.

Ha nem szárad el, akkor tavaszig hagyd rajta az üveget, mert a fagytól is védi majd a télen.

Ja, és olyan helyen próbálkozz vele, ahol legfeljebb reggel és este éri közvetlen napfény, mert ha bejön még egy meleghullám, akkor délben megfőhet.

2014. aug. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!