Kezdőoldal » Otthon » Kert » Pl. Zöldpaprika fajta leírásán...

Pl. Zöldpaprika fajta leírásánál lehet olvasni, hogy "Determinált növekedésű". Pontosan mit jelent ez a kifejezés?

Figyelt kérdés

2014. aug. 26. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Bokros.

[link]

2014. aug. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 kata kata ***** válasza:
2014. aug. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vlami hiba csúszott be.

[link]

2014. aug. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy bizonyos magasságnál megáll a növésben, nem fog méterekre felfutni. Cserepes termesztéshez ideálisak a determinált fajták, mert törpék, de dúsak lesznek.
2014. aug. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A determinált azt jelenti, hogy nem nő folyamatosan a növény, hanem egy bizonyos magasságnál megáll (ezek szoktak sokszor koncentrált érésűek lenni, tehát egyszerre hozza a termését). Általában térd magasság felett egy kicsivel szokott lenni. Én speciel jobban szeretem az ilyen determinált fajtákat paprikában,paradicsomban.
2014. aug. 27. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én még eddig csak paradicsomra hallottam ezt a kifejezést, paprikára még soha. És nem is láttam sosem futó paprikát.

De ahogy az előttem szólók helyesen mondták, meghatározott (determinált) magasságú növényt jelent a kifejezés...

2014. aug. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A nem determinált paprikák sem futnak, hanem elfagyásig növekednek széltében-hosszában. Pl. a pritaminok, kápiák többsége is ilyen, hatalmas bokorrá nőnek október végéig, ha jó az idő.
2014. aug. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!