Kezdőoldal » Otthon » Kert » Feljelenthet a szomszédom? Mi...

Feljelenthet a szomszédom? Mi lehet a következménye?

Figyelt kérdés
Örököltem egy pici házat, egy nagy kerttel. Még tanulok, ráadásul a háztól 200 km-re élek koliban, és csak hétvégente járok haza anyukámhoz. (a ház lakatlan, de nem akarjuk eladni, mert most végzek, jövőre beköltöznék) A kertben sajnos nő a gaz, és kb. 20 méteren állítólag átlóg a szomszédomhoz. Nyár van, megcsinálnám, de egy jó ideje meglehetősen beteg vagyok, erről számos leletem is van. Ma felhívott, hogyha nem csinálom meg, megy az önkormányzathoz. Nyilván, ha meggyógyulok, megcsinálom, de nem tudom mennyi idő még ez, jelenleg is kezelés alatt állok. Mást megfizetni nem tudok, szűkös az anyagi helyzetem. Parlagfű nincs a kertben, ez biztos. Mennyire ijedjek meg a fenyegetésétől? Tudom, hogy az én felelősségem, de jelenleg nem tudok ezzel foglalkozni.
2014. aug. 28. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Felhívsz egy környékbeli önkormányzatot és elmondják mi az irányelv. Létezik környezeti károkozás valóban, de idén már nem lesz belőle semmi szeritem.
2014. aug. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Az önkormányzattól függ. Nekem az egyik kert szomszédomban van méteres gaz. Az Önkormányzat nem törődik vele,peid minden szomszédja reklamált már.
2014. aug. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Ha véletlenül feljelentene, bemutatod az orvosi igazolásokat, jövedelemigazolást, és akkor eltekintenek a büntetéstől, legfeljebb figyelmeztetnek. Nem tudsz valakit megkérni, hogy megcsinálja?
2014. aug. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem, csak anyukám van, és most ő sincs jól. :( Ha végre meggyógyulok, és kigazolom a kerítése mellett, mit javasoltok, mit rakjak le, hogy legalább ott ne gazosodjon újra? (tavasszal is nőni fog, én meg akkor az államvizsgámmal szeretnék foglalkozni, nem ezzel) A kerítés mellé, pl. gyékényt, így állítva, rákötve a kerítésre nem engedi. Én térkőre, vagy téglákra gondoltam, de nem vagyok jártas ebben.
2014. aug. 28. 19:48
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
le gyomirtózod az kerítés mellet 1,5 méteres sávban
2014. aug. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ohh, hát valóban ez a leglogikusabb és olcsóbb ötlet. :) Azt hiszem van olyanom, hogy Glialka (nem tudom, hogy jól írom e) az jó lesz? Még borostyánra vettem, de ha azt irtja, akkor irt az mindent, nem?
2014. aug. 28. 20:02
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

A glialka jó, 5%-os keverékben mindent irt, csak várni kell két hetet kb. mire minden elszárad, aztán egy darabig semmi se nő, de pár havonta ismételni kell.


"A kerítés mellé, pl. gyékényt, így állítva, rákötve a kerítésre nem engedi."


Ki nem engedi, a szomszéd? Örüljön neki, hogy nem látja a gazt! Vagy pont az a baja, hogy majd nem tud leskelődni? Léteznek ezek a mániákus kötözködő majmok, akiknek semmi se jó! Én már csak ezért is szarnék rá, menjen csak az önkormányzathoz, jelentgessen fel, ha az jó neki. A jegyző meg ha épp ráér, akkor majd küld egy goromba levelet neked, de bizonyára az ottani címre, és sose kapod meg!

:D

2014. aug. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Azért nem engedi, mert "árnyékolja" a kerítés mellett lévő nem tudom mijét, ami a gyékényemtől megállna a fejlődésben. :D Öreg, egyedül élő nő, szeret kötözködni, ráér...
2014. aug. 28. 21:09
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk az önkormányzat küld valakit a közmunkasok közül, aki lekaszálja. 1000 Ft-ot kell befizetni érte. Az ottani önkormányzatnál nincs ilyen lehetőség?
2014. aug. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de utána érdeklődök, nagy segítség lenne. Köszönöm szépen az ötletet! (nem tudom ki pontozott le mindenkit, én mindenkinek hálás vagyok a válaszért!)
2014. aug. 29. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!