Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kertészek, figyelem! Tuják...

Leo432 kérdése:

Kertészek, figyelem! Tuják permetezése gombabetegség ellen - részletek lent?

Figyelt kérdés

Kertészek, segítsetek! A kertemben van egy kb. 50 méter hosszú tujasor. Itt-ott barnul. Egy kertész megnézte, és azt mondta, gombabetegség. A névre nem emlékszem. Azt mondta, kétszer kell permetezni, valami speciális szerrel, amit csak olyanok vásárolhatnak, akiknek erre engedélyük van. Valami iszonyatos magas árat mondott, a permetszerre és a munkadíjra is. Ugyanakkor azt hallottam az utcában az egyik szomszédról, hogy neki (állítólag) ugyanezt a permetezést az én ajánlatomhoz képest töredék áron csinálták...

A kérdésem: szerintetek mennyi a reális ár erre a kétszeri permetezésre, mennyi a permetszer és a munkadíj? Szándékosan nem írom le azokat az árakat, amiket nekem mondtak, hogy ne befolyásoljanak Titeket.



2014. aug. 29. 07:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Legolcsóbb és környezetbarát a kénporos permetezés vagy porozás. Többször megismételhető.
2014. aug. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tudni kellene ennek a méregengedélyhez kötött szernek a nevét.

Én amikor elkezdtek barnulni a tujáim, akkor az elhalt részeket ágseprüvel eltávolítottam, összesepertem és elégettem. A tujákat pedig azóta havonta-kéthavonta bordóilé+kén NANO permetezőszerrel kezelem. Azóta minden oké, nem terjed tovább

[link]

3-4 ezer forint egy literrel, de kiadós, mert 150 ml kell 20 liter permetszer elkészítéséhez. Fontos, hogy a bordóilé+kén NANO legyen és ne NEO legyen a végén. A NANO formulázás azt jelenti, hogy a szemcseméretek olyan kicsik, hogy még a rézérzékeny kultúrák (mint az őszibarack) is megpermetezhetők vele.

Ez a permetszer az összes gombabetegség ellen hatásos.

A kén miatt 28 fok felett nem illik permetezni vele, mert perzsel.

2014. szept. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Ahogy a kérdésemben írtam, a permetszer árára és a munkadíj összegére vagyok kíváncsi. A kertész, akivel beszéltem, csak a permetszerre 18 ezret mondott, erre jön még a munkadíj. A másik ajánlat ÖSSZESEN kevesebb ennél. Egy reális árat szeretnék megtudni.
2014. szept. 4. 07:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Na igen, csak ez olyan kérdés, mint hogy 2 M-ért akarnak nekem eladni egy autót, az jó ár-e.

Ha nem írod meg, hogy milyen permetről van szó, akkor honnan tudnánk, hogy jó ár-e?

Nyilván van olyan permet, amivel nem egy szörnyűségesen magas ár, meg van olyan, mivel borzasztó. Betegségtől függően biztos van 200 szer, amit tujára lehet szórni gomba ellen.

Itt nyilvánvalóan nem ilyen egyszerű szerről van szó, mint réz vagy kén, hanem valami felszívódóról, ami gyógyít is, nem csak az újabb fertőzést, továbbterjedést akadályozza.


Mondjuk, így látatlanban azt gondolom, hogy ha összekever az ember Amistart, Topast, Folicurt, azok a gombabetegségek 90-95 %-át viszik, és a 3 szer szükséges mennyisége kétszeri permetezésnél összesen nem több 6 E-nél. De természetesen vannak szuperjó és szuperdrága szerek is.

2014. szept. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom a permetszer nevét, a kertész nem mondta meg. Azt mondta, az a permetszer, ami ehhez kell, ennyibe és ennyibe kerül. Egy ilyen mondat hallatán nekem eszembe sem jutott hogy egynél több permetszer is van erre a betegségre. Ha én tájékoztatnék valakit egy ilyen kérdésben, elmondanám hogy van pl. ötféle szer, mindnek elmondanám az árát, előnyeit, hátrányait, válasszon a vevő. De hát nem vagyunk egyformák...
2014. szept. 5. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!