Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nincs jól a növénykém. Mit...

Nincs jól a növénykém. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Tavaly októberben kaptam egy nagyon szép cserepes növénykét. Sajnos nem tudom mi a neve, de magas, vékony törzse van, és a tetején sok-sok vékony, hosszú levele. Eddig nagyon jól érezte magát, de egy ideje elkezdte hullatni a leveleit, meg kiszáradni. Azóta sűrűbben locsolom, de ugyanúgy hullanak a levelei....MIt tegyek? Nem tudja valaki hogy ez milyen növény lehet, és hogy menthetném meg? Ha van valami tippetek a nevére, linkeltek nekem róla képet, hátha megtaláljuk? Köszönöm szépen!!!!!
2010. jan. 21. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem dracéna?


[link]

2010. jan. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, ez az , köszönöm szépen!!!!!!:)

Szerinted mi lehet a baja? Mit tegyek?

2010. jan. 21. 18:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Száraz lehet neki a levegőt. Próbáld párásítani valamivel, akár vízpermettel is.
2010. jan. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

vigyázz a dracénával, mert egyáltalán nem szereti a sok vizet. nekemis van dracénám, és az elején mikor sűrűbben soroltam, majdnem minden nap ledobta egy levelét, ami elkezdett előtte megsárgulni. ez a túlöntözés miatt volt.

én az enyémet kb hetente locsolom, és a kaspóból mindig kiöntöm a vizet, ami végigfolyt a cserépen. nemszabad h vízben álljon a cserép. a spriccelést sem viszem túlzásba, kb 3 naponta spriccelem csak a leveleit.

azóta nem hullajtja a leveleket, és baromi szépen nő, egy rakat új levelet hozott egyszerre, amik felfele ágaskodnak, nagyon szép.


ja és mégegy dolog. a dracéna 1-2 alsó levelet mindig lefog hullatni, mivel így alakul ki a fás szár. az alsó, öreg levelek lehullanak.

2010. jan. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! Akkor most pár napig azt hiszem nem kap vizet...De attól, hogy most túlöntöztem, ezek szerint nem lesz tartós baja, igaz?
2010. jan. 22. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!