Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet ősszel rózsát dugványozn...

Lehet ősszel rózsát dugványozni, gyökereztetni szárról?

Figyelt kérdés
Minden szakkönyvben a júniusi rózsagyökereztetésről írnak. Ilyenkor kora ősszel is van félfás hajtás..

2014. szept. 27. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Télikerben, pincében elképzelhető. Kültérben nem.
2014. szept. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Na igen, van félfás hajtás, csak jó idő nincs.

Információim szerint jön a tél, már nincs ideje olyan gyökeret fejleszteni, amivel kibírná a telet. Se olyan meleg nincs, hogy beinduljon a gyökeresedés.

A benne képződő hormonok is gátolják ilyenkor már a gyökeresedést, készül a telelésre. Persze, meleg és megvilágított helyen ezek a hormonok is elbomlanak, de idő kell nekik.

2014. szept. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én azt tapasztaltam, hogy nem lehetetlen!

Pár éve dugványoztam életemben először, és talán még ennél is későbbre járt már az idő.


Műanyag palackkal fedtem le, és egy palack alá 3-4 tövet dugtam, hogy 1 hátha megfogja és életben marad... Hát kb így is történt. Amik megrohadtak vagy megfagytak idővel, azokat eltávolítottam és végül minden palack alatt egy életben maradt. Kivéve egy palackot, mert az a fajta rózsa nehezebben gyökerezett. Ráadásul a kutyám is járkál a kertben, gyakran felborította a palackokat... Jöttek néha a vakondok is...

És mindezek ellenére még ma is élnek ezek a tövek! Nem emlékszem mikor dugtam el őket, de már tavaly is virágzott kettő, az idén meg mindegyik, ráadásul az egyiken nagyon sok szép rózsa volt, és hozzák már az újabb hajtásokat.


Szóval nekem sikerült, én ajánlom, veszteni nem vesztesz vele...


Lehet, hogy sikeresebb egy nyári dugványozás, talán gyorsabban megy, nem tudom, nincs sok gyakorlatom benne. De hogy az őszi sem lehetetlen, azt elhiheted nekem!


Ha jól emlékszem, akkor ősszel eldugtam őket, és nem történt sok minden látható tavaszig, aztán kora tavasszal a sok napsütésre előjöttek a kis rózsaszín rügyek rajta...


Még annyi, hogy ősszel, amíg kellett néha megöntöztem, hogy nedves legyen a földje. Télen nem piszkáltam, hanem ráhúztam földet a palack széle köré, hogy ne fagyjanak meg...

2014. szept. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem sosem gyökeresedett meg egy ledugott ág sem. még üveg alatt sem.
2015. márc. 9. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!