Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szőlőm szeret felfutkosni...

A szőlőm szeret felfutkosni mindenre (ált. fákra). Hagyjam -e?

Figyelt kérdés
Megfelelő minőségű lehet-e így a szőlő? Tavaly is majdnem több szőlőt szedtem fákról, mint tőkéről. (nem vagyok egy nagy szőlész - talán ki is derült a kérdésemből).
2014. okt. 4. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Hagyd hadd futkosson,ha fára szeret futkosni!
2014. okt. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Joe001 ***** válasza:

A szőlőt minden évben vissza kell metszeni .

Ha hagyjuk "kúszni " minden felé , nem a legjobb eljárás.

Sem a tőkének nem lesz jó , sem a szőlő minőségének .

2014. okt. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Láttam pár futkosó szőlőt.

Problémás lehet a permetezés, szüretelés.

2014. okt. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem az a baj, hogy felfut, hanem hogy egyáltalán nem metszed.

A felfutás a fának nem tesz jót.

2014. okt. 5. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Leírom a történetem, aztán vagy hasznos lesz vagy sem :D


Nekünk az udvarban ( faluban ) van egy bokor szőlő ( a fajtáját nem tudom hogy milyen ehhez szüleim értenek ) már ott tartottunk hogy kivágjuk mivel semmit nem termett meg egyedüli bokor is volt, meg van egy döglődőfélben lévő diófánk is, és mivel jól lelógnak a szőlőfelőli ágai valahogy sikerült felmennie rá, ennek már van pár éve hogy fent van de már fent jár a fa hegyében és a fél fát már beborítja plusz a fa van vagy 20 méter magas... de azóta mint aki megkattant, azon van annyi szőlő.. és mivel fent van permetezni sem permetezzük...

2014. okt. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! #4 - nek: Általánosságban metszem a szőlőt (a magam amatőr módján) - csak azokat hagytam, amik fa mellett vannak, és felfutottak a fákra. Ez már jónéhány éve így van --Köszi!!!
2014. okt. 5. 08:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Aha, értem.

Hát ugye, a szőlőt a terméséért tartod, tehát ha jól terem, és be is érleli, akkor no problem, nem fontos, hogy tankönyvi módon nézzen ki.

Ha a fákat nem sajnálod, mert azok termése meg biztos kétszer annyival kevesebb, mint ami szőlő terem rajtuk, gondolom én.

2014. okt. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi!! - #7 -nek : Ezek általában kőrislevelű juharfák, ill. bodza - igaz, van egy meggyfa is (fiatal, még csak fa - kezdemény), errők levagdaltam néhány hete, mert én is ezt tartottam fontosabbnak - ha kicsit késve is.
2014. okt. 5. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!