Kezdőoldal » Otthon » Kert » Valaki segítene majomfával...

Valaki segítene majomfával (Crassula Ovata) kapcsolatban? Tartással kapcsolatos kérdéseim lennének.

Figyelt kérdés

Igazából nem vagyok kezdő a növénnyel, már 2 éve lassan megvan(nak). 3 részre szedtem, miután megkaptam a növényt, azóta 3 különböző műanyag cserépben növekednek. Azaz hogy csak növekednének.

Én úgy tudtam, hogy gyorsan növő, terebélyesedő fajtáról van szó, de 2 év alatt alig nőttek valamit. Most 20 cm-es cserépben vannak (tavasszal lettek átültetve), és a legnagyobb is csak 22-23cm magas. Ez nem túl kicsi? Vagy ennyire azért nem nő gyorsan?


Látszatra rendben vannak, szép zöldek a levelek, és szépen vastagodik a törzsük is.


Más: elég sűrűen vannak rajta levelek, vagy minek is nevezzem. :) Ezeket kell ritkítani? Vagy had legyen csak jó sűrű? Lehet, hogy emiatt nem nő, mert sok a levél, és a szétágazás az ágakon?


Amúgy benn tartom egy ablakpárkányon őket, napfényt kapnak déltől estig, és általában az az ablak nyitva is van ilyen jó időben egész nap. Szóval lényegében friss levegőn is vannak. Azt tudom, hogy vizet csak ritkán igényelnek, ezt már belőttem náluk, hogy nagyjából 2-3 hetente öntözök csak. Lehet, hogy ilyen jó időben érdemes lenne kivinni őket? A szél nem törné el a törzsüket? Annyira azért még nem vastagok. Milyen hőmérséklet lenne jó nekik, és inkább napon, vagy árnyékban érzik jól magukat?


Elnézést a sok kérdésért, remélem, tudtok segíteni. Tényleg szeretném, ha idővel szép nagyra nőnének ezek a növények. Előre is köszönöm a válaszokat.



2014. okt. 11. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Az enyemnek az also levelei maguktol leszaradnak,es fent hoz ujakat,de eleg lassan nö,pedig kap eleg fenyt.
2014. okt. 13. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is ez a feltűnő, hogy mindenhol azt olvasni, hogy gyorsan nő, terebélyesedik. Ehhez képest nálam lassan nő.
2014. okt. 13. 13:42
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem ilyen időben kellene kivinni őket, hanem egész nyárra, április végétől, május elejétől október végéig, vagy tovább is, ha az időjárás engedi. (Nálam majdnem mindig kint vannak november végéig.)

Ez nem szobanövény.


Próbálj fotót felrakni, úgy jobban lehetne véleményezni az adott növényeket. (Pl. a Képfeltöltés.hu-ra.)

2014. okt. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Holnap rakok fel képet mindháromról.
2014. okt. 20. 19:51
 5/9 A kérdező kommentje:

Kicsit megkéstem vele, de itt vannak a képek a növényekről:


[link]

[link]

[link]

2014. okt. 22. 17:53
 6/9 anonim ***** válasza:

A leveleknek egyre nagyobbaknak kellene lenni, nálad meg egyre kisebbek.

Ez vagy fényhiányra, vagy tápanyaghiányra mutat, vagy mindkettőre. Vagy gyökérpusztulásra.

A középsőnek a földje zöld (talán a másiké is), ami az agyonöntözés jele. Bár azt írod, 2-3 hetente öntözöd. Akkor meg talán túl van tömörödve, savanyodva a talaj. Kicsit nagyok a cserepek a növényekhez képest.

Most télre keress nekik egy hideg, fagymentes helyet, akkor télre ennyi fény is elég, amit itt kapnak. Öntözés novembertől márciusig semmi, esetleg felmelegedések alkalmával egy-két gyenge nedvesítés belefér. (Mármint, így tartsd, ha van olyan helyed, ahol nem megy 15 fölé.)

Aztán április végén vagy május elején, ha már nem fagy, tedd ki őket szabadba. Legalábbis a középsőnek a talaját cseréld ki valami laza dologra. Ha nem használsz, akkor használj tápoldatot, kaktuszokra valót, vagy legrosszabb esetben muskátlira valót. Továbbra se öntözz addig, míg nem lesz csontszáraz a talaj.

2014. okt. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat.


Még annyit akkor had kérdezzek, hogy milyen talajt javasolsz majd tavasszal a cserekor? Milyet rakjak alá? Virágföld homokkal keverve, vagy valami hasonló?


Illetve még egy kérdés: milyen helyre érdemes majd kitenni őket a szabadba? Sok fény kell nekik, vagy inkább félárnyékos helyre? Legyenek fedett helyen (pl terasz, vagy valami tető alatt), vagy érje őket az eső?

2014. okt. 23. 10:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Valami általános virágföld, fellazítva sóderrel. (Nem homokkal.) A virágföldek nagyon különbözőek, az ilyen olcsóbbakhoz szerintem olyan egyötöd rész sóder jó.


Ha kint vannak, akkor nagyjából bárhol egész jól elvannak. Láttam már full napon is, meg félárnyékban is. (De azért legalább néha érje a nap.)

A kivitelkor szoktatni kell a naphoz, mert a levelek megégnek enélkül. Valami olyan fa alá teszed őket két hétre, aminek a lombján átszűrődik némi nap. Vagy hasonló megoldást keresel.

2014. okt. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged, megfogadom a tanácsaid.
2014. okt. 26. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!