Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fügebokrunkat ellepték a...

Fügebokrunkat ellepték a katicák. Jó-e ez? Mit tegyünk velük?

Figyelt kérdés

Az érőfélben lévő fügéken sürgölődnek, a széthasadt gyümölcs hasadékában pedig csak úgy szoronganak.

Ezek ugye a Harlekin katicák? Bár piros színűek is vannak jócskán közöttük.

Mit kellene tennünk - a szüretelésen kívül -, hogy ne lepjenek el mindent? Vagy hagyjuk őket?



#katicabogár #fügeérés #Harlekin katicák #védekezés?
2014. okt. 14. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Az észlelést itt jelentheted és a védekezés lehetőségeiről is írnak:

[link]

2014. okt. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Rögtön megnéztem. Nagyon hasznos, érdekes. Köszönöm szépen.

Csakhogy egy fügebokor esetén számításba vehető védekezési módszer még mindig kérdés maradt...

Sajnos...

2014. okt. 15. 08:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudsz mit tenni, a szüretelésen kívül, mert azt folyamatosan kell. Nem ők repesztik szét a gyümölcsöt, hanem a múltkori sok eső, ami a viszonylagos szárazságot követte.
2014. okt. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem az ő számlájukra írandó a gyümölcs szétrepedése, de igen jót falatoztak a szétnyílt fügéből.

Érdeklődtem a szomszédaimnál is: ott a napsütéses házfalakra telepedtek rá nagy tömegével..


Érdekes módon, hogy beborult és esőssé vált az idő, eltűntek...jelenleg ki tudja, merre találhatóak..

(és tényleg csípnek vagy harapnak....)

2014. okt. 16. 20:54
 5/5 anonim válasza:
piretroiddal kellene permetezni. A ház falára biztos mehet, a fügéhez nem értek, de gondolom, arra is.
2014. nov. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!