Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyire lehet/kell visszamets...

Nincki kérdése:

Mennyire lehet/kell visszametszeni a szőlőt, hogy jövőre is jó termés legyen?

Figyelt kérdés

A kocsibeállónk felett van egy kis lugas, és már a tetőn van a szőlő, amit mindenképp le akarok vágni, mert szétnyomja a cserepeket.

Elég, ha az ereszig visszavágom vagy tovább kellene?



2014. okt. 16. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
A szölöt nem most kell metszeni-februar vege fele,mikor mar nincsenek fagyok.5-6szemet szoktak hagyni,de attol is függ milyen szölö,es ritkitani is kell.
2014. okt. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hogy a szőlőt "hány szemre kell visszametszeni" az a szőlő fajtájától függ.

Ugyanis téves ma már az a mondás, hogy minél kevesebb szemet hagysz rajta, annál bővebben fog teremni.

Vannak már olyan újabb nemesített fajták, amelyeket pl. 5 szemre kell visszametszeni. Ha kevesebb szemet hagysz neki, nem fog termést hozni, ha sokkal többet, akkor viszont a minőséggel lesz gondod.


Inkább keress rá a google-ban (persze ha ismered a szőlő nevét), és akkor ott megtalálod.


Egyébként valóban majd tavasszal, március végén - április elején kell metszeni, nyár közben pedig a "zöld munkával" fogsz tudni rengeteg "hónalj hajtást" eltávolítani. Ezek az egyes levelek tövénél indulnak, de nem termő ágak, csak az erőt szívják el a tőkétől, és a napot veszik el a terméstől!

2014. okt. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha csak ennyit értesz hozzá, hogy "ereszig visszavágni", akkor azt így pár mondatban nem tudjuk elmagyarázni, hogy hogyan metszd. Keress egy hozzáértő ismerőst majd tél végén, aki megcsinálja, és el is magyarázza, hogy mit miért tesz.
2014. okt. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha lenne ismerősöm aki ért hozzá, akkor már megkérdeztem volna. A többieknek köszönöm a válaszokat!
2014. okt. 16. 16:02
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom árnyék miatt van inkább,nem bortermelés céljából .

Ha képes már a tetőn is lenni ,akkor nem egy kényes fajta .

Kicsit rítkitsad a vesszőket,és vágd az ereszik legalább vissza ,tavasszal .

2014. okt. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy a többieknek köszönöd? Azt hiszed, hülyeségből állítom, hogy még egy hozzávetőleges leírást sem lehet itt úgy elkövetni, hogy te érts belőle valamit? Elég sok (és gyakran részletes) leírást szoktam készíteni az itt (és más oldalakon) érdeklődőknek szőlőmetszésről is, de egy ilyen kérdés azt mutatja, hogy az alapfogalmakkal és alapelvekkel sem vagy tisztában.

Írd be a gugliba, hogy szőlő metszése, tanulmányozd a dolgot, és aztán tedd fel a kérdésedet, mert utána már tudod értelmezni a választ.


Megmutatni és úgy magyarázni tíz perc lenne. Ezért írtam.

2014. okt. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]


Amelyik kockára katt- ott, arról a műveletről olvashatsz.

Sokat lehet tanulni belőle!

2014. okt. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
A szőlőt akár szüret után is metszheted,nem éri kár.Persze legjobb a mélynyugalmi állapotban,január-február körül.Lugasnak szerintem egy-két rügyes rövidcsapokat érdemes hagyni,és azt úgy elosztani hogy továbbgondolva a növekedést,lehetőleg az új lomb mindenhol takarjon.A termésmennyiség pedig fajtánként változhat.Ha nagyon rálóg a tetőre,különösebb gond nélkül levághatsz belőle akár nyáron is,mert a szőlő kúszónövény és könnyebben átvészeli a sérüléseket mint más növények.
2014. dec. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elég, ha az ereszig visszavágod, de ezt minden évben meg kell csinálnod, mert visszanő. Nyáron meg nézd meg, hogy van e olyan hajtás, ami belenő a tetőbe, aztán húzd le gereblyével vagy valamilyen kampóval. Ősszel is visszavághatod, ha már ledobta a leveleit. Azért szokták inkább tavasszal, mert akkor látni, hogy mennyi fagyott el, aztán nem ritkítod túl, de ha nem termelsz nagyüzemre, akkor ennek nem hiszem, hogy bármi jelentősége lenne. Biztos van a témára valami hosszú távú megoldás is, én eddig még nem fedeztem fel...
2015. ápr. 14. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Siker?
2022. márc. 14. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!